Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.04.2020 16:10
XCOM: Chimera Squad
1323V

XCOM: Chimera Squad zapowiedziany. Premiera odbędzie się w przyszłym tygodniu! Gra w świetnej cenie

2K Games właśnie pozytywnie zaskoczyło zapowiadając XCOM: Chimera Squad. Jest to samodzielna produkcja z taktycznego uniwersum, która trafi na rynek już w przyszłym tygodniu. Na dobry początek otrzymaliśmy zwiastun i gameplay.

XCOM: Chimera Squad to „zupełnie nowa fabuła i taktyczna turowa walka w świecie XCOM” – tymi słowami produkcję zapowiada 2K Games. Sytuacja jest zaskakująca, ponieważ premiera propozycji odbędzie się 24 kwietnia i aktualnie możemy skorzystać z promocji na Steam. Tytuł został wyceniony na 44,95 zł (z 89,90 zł, oferta jest dostępna do 1 maja).

Akcja z XCOM: Chimera Squad rozgrywa się dokładnie pięć lat po wydarzeniach z XCOM 2. Ludzie wygrali wielką wojnę, ale część żołnierzy obcych pozostało na naszej planecie. Nasza rasa nie chce wszystkich zdominować i rozpoczyna się etap wielkiej współpracy – wszyscy chcą pokazać, że można stworzyć cywilizację opartą na koegzystencji.

Gracze tym razem trafią do Miasta 31 – jest to wyjątkowe miejsce, ponieważ właśnie tutaj rozpocznie swoje działanie oddział Chimera składający się z ludzi i obcych. To właśnie specjaliści mają zniszczyć niewidzialne siły zagrażające kruchej równowadze miasta.

Deweloperzy zapowiadają wielką różnorodność żołnierzy, którzy różnią się nie tylko umiejętnościami, ale również inną motywacją. W grze pojawi się także nowa forma rozgrywki zatytułowana „infiltracja i oczyszczanie”, która ma w ciekawy sposób urozmaicić gameplay.

Aktualnie XCOM: Chimera Squad trafi aktualnie na PC.

Sprawdźcie kolejne informacje powiązane z serią XCOM:

Źródło: YouTube.com

Tagi: 2K Games Steam XCOM XCOM: Chimera Squad