Iza Łęcka Iza Łęcka 16.04.2020 08:44
xbox series x konsola i pad
1594V

Xbox Series X z niezagrożoną premierą. Microsoft potwierdza okienko wydawnicze

Gracze z niecierpliwością wyczekują na debiut next-gena Microsoftu. Premiera Xboksa Series X jest niezagrożona – po raz kolejny potwierdzono w jakim czasie możemy spodziewać się startu konsoli na rynku. Mamy dobrą wiadomość.

Microsoft od końcówki zeszłego roku raczy sympatyków konsolowej rozgrywki doniesieniami dotyczącymi Xboksa Series X. Poznaliśmy już wygląd konsoli, jej specyfikację, a nawet możemy spojrzeć na odświeżonego pada. Do pełnej ekscytacji pozostają więc trzy szczegóły – zbiór gier na premierę debiutujących wraz z next-genem, cena oraz data premiery. Ten ostatni aspekt został już po raz kolejny nieco sprecyzowany.

Xbox Series X – premiera

Microsoft skrupulatnie dąży do realizacji startu Xboksa Series X pod koniec roku. Zaniepokojonych graczy już niejednokrotnie uspokajali włodarze korporacji z Redmond, potwierdzając że pomimo panującej niepokojącej sytuacji na świecie, najnowsza konsola zadebiutuje w 2020 roku.

Data ta wydaje się być jeszcze bardziej pewna – Xbox Series X zadebiutuje na przełomie listopada i grudnia. Taką informację, w odpowiedzi na pytanie jednego z graczy, udzielił oddział korporacji na Twitterze.

Już we wcześniejszych wiadomościach wspominaliśmy, że możliwa data premiery Xboksa Series X odbędzie się właśnie w Święto Dziękczynienia. Podkreślony termin wydaje się idealnie wpasowywać w spore zainteresowanie konsolą – wielu Amerykanów właśnie wtedy dokonuje dużych zakupów, a i dla Europejczyków przygotowujących się do Świąt czas ten będzie sprzyjał podjęciu decyzji o postawieniu Xboksa Series X u siebie w domu.

Pierwsze sklepy w Polsce już szykują się na premierę next-gena Microsoftu. Sieć Media Ekspert planując debiut Xboksa Series X w swoich sklepach przygotowuje dla graczy korzystających z newslettera szereg bonusów i korzyści m.in. specjalne kody rabatowe czy prezenty.

Źródło: Xbox Twitter

Tagi: Microsoft premiera Xbox xbox series x