Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.04.2020 03:00
GTA 6 Rockstar
7739V

GTA 6 znajduje się „we wczesnej fazie powstawania”. Rockstar zapewni grę-jako-usługę?

GTA 6 nie zadebiutuje w najbliższych miesiącach, a pewnie nawet nie w najbliższych latach. Jason Schreier z Kotaku przedstawił wielką wiadomość o dużych zmianach w Rockstar Games – studio zwalczyło crunch, ale przez to następny „duży projekt” znajduje się we wczesnej fazie produkcji.

Od miesięcy pojawiają się plotki dotyczące GTA 6, ale dzisiaj możemy powiedzieć jedno – gra zadebiutuje najwcześniej za kilka lat. Sytuację przedstawił Jason Schreier, który postanowił opowiedzieć o dużych zmianach w Rockstar Games.

Premiera GTA 6? Dopiero za kilka lat

W artykule dziennikarza Kotaku pojawiają się kluczowe informacje dotyczące zmian dokonanych w Rockstar. Teraz twórcy mogą pracować w normalnym wymiarze godzinowym, ale z tego powodu nowy projekt wciąż znajduje się we wczesnej fazie powstawania:

„Ale jest pewien haczyk: Kolejny duży projekt Rockstar jest wciąż we wczesnym etapie rozwoju. Czy kiedy produkcja wzrośnie i gra zbliży się do premiery, nadgodziny przyjdą wraz z nią? Czy wtedy pracownicy Rockstar zmierzą się z presją miesięcy crunchu, by ukończyć wszystkie ambitne zadania, które są niezbędne do stworzenia gry na miarę Rockstar? "Zmiany były na tyle dobre, że mogłem zostać i dać im szansę, ale zobaczmy, co się stanie, gdy presja związana z dostarczeniem finalnego produktu stanie się rzeczywistością" - powiedział jeden z deweloperów.”

Deweloperzy otrzymali swobodę, crunch nie jest teraz promowany przez szefów, ale oznacza to, że GTA 6 nie zadebiutuje w najbliższym czasie. Problemem może okazać się nawet sam zaproponowany system, ponieważ Grand Theft Auto 6 będzie... Tytułem rozwijanym po premierze?

„Jednym z planów, który kierownictwo opracowało dla następnej gry, nowej odsłony serii Grand Theft Auto, jest rozpoczęcie od projektu średniej wielkości (który, według standardów Rockstar, byłby nadal dużą grą), który będzie następnie regularnie aktualizowany w miarę upływu czasu, co może pomóc złagodzić stres i crunch.”

Wiele na to wskazuje, że GTA 6 będzie produkcją rozwijana po premierze... Gra-jako-usługa? Wspominaną sytuację widzieliśmy już w przypadku GTA Online, ale podobny scenariusz może pojawić się w przypadku kampanii? Jak widać Rockstar przechodzi duże zmiany.

Nie możemy oczywiście liczyć, że tytuł trafi na aktualną generację – premiera w 2022-2023 roku na PS5 i Xbox Series X? Ma to sens.

Choć nie jest to oficjalna wiadomość to informacje przedstawił Jason Schreier, który jako jeden z pierwszych zapowiedział Horizon Zero Dawn na PC czy też zdradził plany Ubisoftu. Dziennikarz przez lata wypracował sobie wyjątkowe kontakty, dzięki którym przedstawia wartościowe szczegóły... Także tym razem otrzymał wiadomość od kilku pracowników Rockstar.

Źródło: https://kotaku.com/18-months-after-red-dead-redemption-2-rockstar-has-mad-1842880524

Tagi: Grand Theft Auto 6 gta 6 Rockstar