Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 15.04.2020 10:09
DualSense PS5
2433V

Albert Penello martwi się o komfort użytkowania DualSense, kontrolera do PS5

Albert Penello opuścił w 2018 roku Microsoft, po przepracowaniu tam 18 lat. Opinie byłego szefa działu Xbox są jednak nadal ważne. Sprawdźmy zatem, co Penello napisał o niedawno ujawnionym kontrolerze DualSense do PlayStation 5.

Pewne aspekty budowy DualSense, czyli nowego kontrolera do PS5, wywołały chyba krytykę, której nie spodziewało się Sony. O sprawie donosiliśmy w tym miejscu. W największym skrócie - gracze mają wątpliwości co do położenia spustów w nowym kontrolerze.

Czy DualSense zapewni odpowiedni komfort?

Wątpliwości ma też były szef działu Xbox, Albert Penello. Mężczyzna skomentował pad DualSense zaraz po jego ujawnieniu przez Sony. Oprócz pochwały dla japońskiego giganta pojawiła się też krytyka.

"Podoba mi się nowy DualSense. Rzecz wygląda futurystycznie i podoba mi się "zbroja" w stylu Portal/Mass Effect. By osiągnąć takie warstwy zapadło sporo odważnych (i drogich) decyzji designerskich.

Poszerzenie spustów jest rozsądne. Czekam też na zapowiedziane dodanie czułości wibracjom.

Minusy...
- Pad spoczywa na spustach po odłożeniu. :(
- Obawiam się o linię, która zjeżdża do chwytów. Jeśli masz większe dłonie, to może wywołać dyskomfort w kłębie kciuka.
- Mikrofon wygląda dobrze w teorii, ale na ile będzie się sprawdzał w praktyce?
- Czy to działa z VR?
- Czy jest wstecznie kompatybilne z PS4?

Penello dodał, że myślał, że Sony pójdzie w ślad za Google, bo kontroler do Google Stadia jest wg niego "ekstremalnie komfortowy".

Warto również sprawdzić:

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/former-xbox-director-shares-his-thoughts-on-the-ps/1100-6476055/?ftag=CAD-01-10abi2f

Tagi: DualSense playstation 5 ps5