Iza Łęcka Iza Łęcka 14.04.2020 10:31
Samsung Galaxy S20 smartfon
1592V

Galaxy S20 z najniższą sprzedażą w historii serii? Samsung może mieć poważne problemy

Rodzina Galaxy S20 trafiła do sprzedaży w niezwykle wymagającym momencie, a nietrafne decyzje podjęte przez producenta nie pomogły w osiągnięciu satysfakcjonującej sprzedaży. Najświeższe przecieki sugerują fatalną sprzedaż najnowszych flagowców Samsunga.

Już pod koniec marca pojawiły się pierwsze raporty sugerujące bardzo słabą sprzedać flagowców Galaxy S20. Korporacja aktualnie nie udostępnia szczegółowych danych, ale jeśli najnowsze wiadomości zostaną potwierdzone, w niedalekiej przyszłości możemy się spodziewać zdecydowanych poczynań ze strony producenta.

Niezwykle prawdopodobne wydaje się, że obecnie Samsung mierzy się z gigantycznym problemem – najnowsze informacje dotyczące Galaxy S20 sugerują najgorszą sprzedaż w całej historii serii Galaxy S.

Nie ulega wątpliwości, że jednym z powodów, przed który koreański producent nie cieszy się oczekiwanymi wynikami jest globalna pandemia. Nie brakuje jednak opinii, zgodnie z którymi to fatalne decyzje włodarzy korporacji mają realny wpływ na rezultat najnowszego smartfona. Ponownie zapowiedziano bardzo drogie urządzenie, nie zapewniając jednocześnie żadnych rewolucyjnych nowości. Galaxy S20 mierzył się również z serią przecieków dotyczących chociażby specyfikacji – przed oficjalną zapowiedzią znaliśmy już wszystkie szczegóły serii, dlatego też całkowicie znikł efekt niespodzianki, który miałby przełożenie na prezentację i liczbę pierwszych zamówień.

Samsung może w kolejnych miesiącach ratować się pewnymi promocjach, które zachęcą niezdecydowanych do Galaxy S20. Najnowsze wyniki i światowa sytuacja powinna także wpłynąć na kolejne zapowiedzi firmy – już w marcu pojawiły się plotki dotyczące Galaxy Note 20, jednakże również ten smartfon może stanowić banalne odświeżenie poprzedniego modelu.

Jeżeli interesują Was informacje dotyczące najnowszych smartfonów, sprawdźcie także:

Źródło: https://wccftech.com/galaxy-s20-sales-lowest-recorded-figure/

Tagi: samsung Samsung Galaxy Samsung Galaxy S20