Iza Łęcka Iza Łęcka 14.03.2020 03:00
Escobar Fold 2
18669V

Escobar Fold 2 to przekręt. Klienci nie otrzymują urządzeń, a smartfon to Samsung Galaxy Fold z naklejkami

Jak raz wejdzie się w świat przestępstw i szemranych interesów, najwidoczniej trudno z niego uciec. Escobar Fold 2 to kolejny smarfon, który nie trafia do klientów, a recenzenci potwierdzają – to w zasadzie Samsung Galaxy Fold "w przebraniu".

Już przy pierwszych doniesieniach o Escobar Fold 2 nasza społeczność mądrze zareagowała podkreślając, że sprzęt może być kolejnym oszustwem 72-letniego Roberto Escobara - w przypadku pierwszej edycji Escobar Fold zamówienia nie były realizowane. Teraz możemy potwierdzić, że brat Pablo ponownie postanowił oszukać klientów: okazuje się, że tylko recenzenci otrzymują sprzęt – klienci decydujący się zainwestować 399 dolarów w urządzenie nie mogą liczyć na dostarczenie smartfonów.

Escobar wysyła sprzęt tylko do dziennikarzy licząc najwyraźniej na przychylne recenzje, co w zasadzie nie powinno dziwić, bowiem sama specyfikacja oraz możliwości urządzenia są podobno niezwykle obiecujące. Zaskoczeniem jednak jest, że firma nie skonstruowała swojego sprzętu, a po prostu okleiła Samsunga Galaxy Fold – po zdarciu naklejki pojawia się logo producenta z Korei.

Sytuacja jest o tyle uderzająca zważywszy na fakt, że Roberto Escobar chciał za pomocą linii Escobar Fold walczyć z dominacją i manipulacjami największych korporacji produkujących smartfony. Jak widać, jego głośne oświadczenia były wyłącznie próbą zwrócenia uwagi na swój szemrany interes i przyciągnięcia kolejnych klientów, którzy łatwo mogli zostać oszukani .

Poniżej zobaczycie materiał, na którym Marques Brownlee dokładnie prezentuje kolejne etapy pozbywania się najklejek z urządzenia i nagłaśnia sprawę przekrętu.

Jeżeli interesuje Was temat najnowszych smartfonów - sprawdźcie także:

Źródło: https://wccftech.com/escobar-fold-2-new-galaxy-fold-gold-stickers-mkbhd

Tagi: Escobar Fold Escobar Fold 2 Samsung Samsung Galaxy Fold