Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 29.02.2020 14:45
Ranking sprzedaży smartfonów w 2019
907V

Ranking sprzedaży smartfonów w 2019 roku. iPhone XR i 11 oraz Samsung Galaxy A50 zdominowały rynek

Ranking udziału w rynku smartfonów za ubiegły rok chyba nikogo nie zaskoczy. Konkurencję zdominowali dwaj hegemoni branży- Apple oraz Samsung. 

Smartfony to dziś nieodłączny element dla lwiej części społeczeństwa. Cóż, ciężko się temu dziwić, są przecież głównymi narzędziami wielofunkcyjnymi, które pomogą nam dosłownie ze wszystkim. Nie może więc dziwić, że lwia część społeczeństwa dąży do posiadania jak najlepszych ich wariantów. 

Analitycy z Counterpoint Research przeprowadzili badanie, które sprawdziło, jakie smartfony wybieraliśmy najchętniej w ubiegłym roku. Nie jest zaskoczeniem, że największy procentowy udział w czołówce miały urządzenia od Apple i Samsunga. Co jednak warte odnotowania, na drugim miejscu pojawił się iPhone 11 (2,1%), który wdrapał się na tak wysoką pozycję pomimo tego, że debiutował dopiero we wrześniu! 

Na tronie zasiada iPhone XR od Apple, który zagarnął aż 3% całego rynku, a honoru Samsunga na podium broni model Galaxy A50 (1,8% udziału w rynku). Należy pochwalić także jednego rodzynka w stawce. Na piątym miejscu uplasował się smartfon OPPO A5, który jest jedynym sprzętem spoza oferty wydawniczej dwóch gigantów. 

sprzedaż smartfonów 2019

Ciekawe są także dane przedstawiające podział na konkretne regiony i jak w nich przedstawiał się procentowy udział w rynku sprzedaży smartfonów. Rzućcie okiem:

sprzedaż smartfonów w różnych regionach 2019Interesujesz się nowinkami w segmencie smartfonów? Przeczytaj też:

Źródło: https://wccftech.com/iphone-11-second-best-selling-smartphone-2019/

Tagi: Apple samsung smartfony