Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 13.04.2020 17:24
valorant
1328V

Valorant. Anti-Cheat działa ciągle w tle i może zostać w każdej chwili odinstalowany

Deweloper z Riot Games wypowiedział się na temat Valorant Vanguard, czyli systemu Anti-Cheat dla sieciowej strzelanki.

Wychodzi na to, że Valorant to kolejna sieciowa produkcja, którą nie ominą oszusty - osoby korzystające ze wszelkich wspomagaczy ułatwiających rozgrywkę. Wczoraj informowaliśmy Was o pierwszej permanentnej blokadzie z powodu "haksowania", a poniżej możecie przeczytać, jak rzekomy system działa.

Osoba odpowiadająca za system znajdujący i automatycznie blokujący oszustów oznajmiła, że Anti-Cheat jest instalowany jako program, który działa w tle podczas korzystania z komputera - nie obciąża on znacząco komputera ani nie pobiera danych z komputera bez zgody użytkownika (a przynajmniej tak twierdzi deweloper z Riot Games). Na pełnej parze działa dopiero, kiedy gracz załączy Valorant - wtedy rzeczony program skanuje i poddaje analizie pliki gry, a w razie zmian blokuje grę. 

Programista z amerykańskiego studia opisał także proces odinstalowywania rzekomego Ant-Cheata. Jeśli więc graliście w betę Valorant, a nie przypadła Wam ona do gustu, pamiętajcie o manualnym odinstalowaniu Valorant Vanguard.

Warto zajrzeć na:

Źródło: wccftech.com

Tagi: Riot Games Valorant