Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 13.04.2020 12:05
Bless Unleashed
869V

Bless Unleashed wygląda dobrze. Konkurent FFXIV, TESO i Black Desert od Bandai Namco z pierwszymi ocenami

Bandai Namco ma ogromne ambicje powalczyć z Final Fantasy XIV, The Elder Scrolls Online i z Black Desert. Wydawca chce pokonać rywali za sprawą Bless Unleashed.

Zgodnie z zapowiedziami Bless Unleashed zostało w pierwszej kolejności udostępnione na Xbox One. Bandai Namco już zapowiadało, że "po pewnym czasie" gra wskoczy też na inne platformy. Póki co jednak - od połowy marca gra jest dostępna wyłącznie na konsoli Microsoftu.

Bless Unleashed obsługuje rozdzielczość 4K i ulepszoną grafikę na Xbox One X. Z pewnością to właśnie oprawa wizualna robi największe wrażenie w opublikowanym zwiastunie, w którym Bandai Namco skupia się na przedstawieniu najważniejszych założeń gameplayowych w grze. Materiał wideo znajdziecie poniżej.

Niestety pierwsze oceny tego MMORPG-a, gdzie łączymy się w maksymalnie 5-osobowe drużyny, nie są specjalnie entuzjastyczne. Gra zgarnia póki co noty na poziomie 6/10. Dziennikarze krytykują grę za przesadny nacisk na "grind". To problem znany z wielu tytułów free-to-play, w których gameplay wymusza na graczach mikrotransakcje, by rozgrywka była przyjemna. Tytuł cierpi też na pewne problemy techniczne na Xbox One (wolno ładujące się tekstury i bugi). Pamiętajmy jednak, że to dopiero początek rozwoju gry. Wiele tytułów online przez liczne aktualizacje zostało znacznie udoskonalonych (np. The Elder Scrolls Online).

Oceny Bless Unleashed (skala 1-10):

  • Generacion Xbox 8,2
  • NerdStash 8
  • TheXboxHub 7
  • Respawning 7
  • ScreenRant 6
  • Gaming Trend 1

Warto również sprawdzić:

Tagi: Bandai Namco Bless Unleashed Round 8 Studio Xbox One xbox one x