Iza Łęcka Iza Łęcka 10.04.2020 08:42
PS5 Koncepcja PlayStation 5
4964V

PS5 na interesującej koncepcji. Tak mogłoby wyglądać PlayStation 5

Sony nadal oczekuje na dogodny moment z zaprezentowaniem projektu PS5, jednak najnowsze prace Giuseppe Spinelliego powinny zostać docenione przez fanów marki PlayStation, którzy liczą, że Sony nie zdecyduje się na konstrukcję wcześniej zaprezentowaną przez Microsoft. Jego wizja PlayStation 5 to klasycznie odwołanie do znanej nam już formy w nowym wydaniu.

Już wczoraj zaprezentowałam na portalu dwie wizje PS5, których inspiracją był najnowszy kontroler DualSense. W międzyczasie kontakt nawiązała z nami redakcja Letsgodigital, która przedstawiła kolejny, najświeższy projekt Giuseppe Spinelliego. Włoski grafik ujął wizję PlayStation 5 w nieco klasycznym wydaniu, które jednak mogłoby zyskać uznanie wielu graczy.

W jego koncepcji PS5 nie podąża drogą Microsoftu tworząc „wieżę”, a oferuje urządzenie, którego design możemy już kojarzyć – konsola przypomina pierwszy model PlayStation 4, choć jest grubsza, jej boki zostały ścięte z obu stron. Dzięki zastosowanej konstrukcji sprzęt nie musi leżeć w poziomie, a można go postawić w pionie. Wyraziście prezentuje się niebieskie podświetlenie, którego nie zabraknie w DualSense.

PS5 na klasycznej koncepcji

Wskazana prezentacja PS5 jest atrakcyjna, najpewniej znalazłaby swoich amatorów, jednak automatycznie nasuwa się pytanie, czy konsola z 10,28 teraflopami mocy może zostać zamknięta w obudowie o takiej konstrukcji? Wsłuchując się w opinie Microsoftu, którego włodarze wprost określili, że postawili na klockowatą i nieco toporną bryłę, by przy wykorzystaniu odpowiedniego chłodzenia, móc zapewnić zadowalającą cyrkulację powietrza – nie jestem przekonana, czy takie rozwiązanie jest w ogóle możliwe.

Co sądzicie o tej koncepcji?

PS5 PlayStation 5 - koncepcja - 1

PS5 PlayStation 5 - koncepcja - 2

PS5 PlayStation 5 - koncepcja - 3

PS5 PlayStation 5 - koncepcja - 4

PS5 PlayStation 5 - koncepcja - 5

Sprawdźcie kolejne informacje o PS5:

Źródło: https://nl.letsgodigital.org/spelcomputers-games/sony-playstation-5-dualsense-game-controller

Tagi: koncepcja playstation 5 ps5 sony