Iza Łęcka Iza Łęcka 09.04.2020 10:40
Wiedźmin Netflix Geralt
712V

Wiedźmin od Netflix na świetnym materiale. Polacy prezentują wyniki swoich prac nad efektami specjalnymi

Netflix musiał wstrzymać prace nad drugim sezonem „Wiedźmina”, ale nieustannie możemy sprawdzić nowe materiały pierwszej opowieści, które rzucają więcej światła na prace zakulisowe. Najnowszy film zaprezentowało polskie Platige Image, które miało okazję ulepszyć serial dopieszczając efekty specjalne.

„Wiedźmin” od Netflix zadebiutował pod koniec ubiegłego roku i choć w serialu zobaczyliśmy wyłącznie jednego Polaka, nie można zapominać o współpracy Platige Image z platformą streamingową. To właśnie polska firma zajmowała się wizualnym dopracowaniem scen poprzez zaprezentowanie poszczególnych ujęć w odpowiednim klimacie i świetle.

150 artystów było zaangażowanych w dopieszczenie „Wiedźmina”, które trwało kilka miesięcy. Dzisiaj otrzymaliśmy interesującą prezentację efektów, o które zadbało właśnie Platige Image. Polacy przedstawiają wyniki swoich prac wraz z kolejnymi scenami z serialu.

Wiedźmin od Netflix w rękach Platige Image

Platige Image jeszcze nie potwierdziło, czy będzie współpracować z Netflixem przy produkcji drugiego sezonu. Zastosowane efekty specjalne prezentowały się na ekranie całkiem przyzwoicie, dodając nastrojowości i charakteru produkcji, więc najpewniej nie musimy się spodziewać zbyt wielkich roszad w tej części ekipy zaangażowanej w serial.

Aktualnie prace nad drugim sezonem "Wiedźmina" nie są kontynuowane, ale aktorzy mogli już nagrać kilka scen – produkcja została przerwana przez pandemię koronawirusa. Netflix na razie nie potwierdza, kiedy aktorzy i zespół powrócą na plan.

Sprawdźcie naszą publicystykę:

Źródło: YouTube.com

Tagi: efekty specjalne netflix platige image wiedźmin wiedźmin netflix