Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.04.2020 15:54
PS5 Ready or Not
3045V

PS5 zapewni doskonałe wrażenia z Ready or Not. Szykuje się pierwszy shooter w 120 fps na konsolach?

Twórcy Ready or Not kończą prace nad strzelanką w wersji na PC, ale zespół już rozmyśla nad stworzeniem edycji na PS5. Shooter może osiągnąć na PS5 ponad 60 klatek na sekundę, a deweloperzy chcą wykorzystać wszystkie atuty konsoli podczas kreowania konsolowego wydania.

Ready or Not zostało oficjalnie zapowiedziane wyłącznie na PC, ale deweloperzy właśnie kończą prace nad pierwszym wydaniem i w kolejnych miesiącach przewidują wrzucenie gry na konsole. Możemy w tej sytuacji przypuszczać, że zespół opracowuje już przynajmniej edycję na PS5, ponieważ w najnowszym Official PlayStation Magazine jeden z deweloperów wypowiedział się o możliwościach PlayStation 5.

Julio Rodriguez – dyrektor zarządzający studia – podczas rozmowy z dziennikarzem wychwalał moc japońskiego next-gena, ponieważ jego zdaniem przygotowana przez Sony specyfikacja sprawi, że Ready or Not będzie „doskonale działać na PS5”.

Przedstawiciel studia podkreślił, że PS5 może potencjalnie zaoferować oprawę oraz płynność rozgrywki porównywaną do PC. Jego zdaniem na „urządzeniach średniej klasy” Ready or Not działa w ponad 80 klatkach na sekundę i deweloper zasugerował tym samym jedno – shooter będzie pierwszą strzelanką, która zadziała na PS5 w ponad 60 fps-ach.

Wymagania Ready or Not nie są specjalnie wysokie, więc może doczekamy się nawet produkcji w 120 klatkach na sekundę? Jak wiadomo konsola może poradzić sobie z taką płynnością, jednak przynajmniej aktualnie żaden z deweloperów opracowujących gry na PS5 nie zapowiedział, że jego pozycja zaoferuje takie atrakcje.

Rodriguez podczas wywiadu potwierdził również, że haptyczne wibracje oferowane przez Sony w kontrolerze do PS5 mogą zapewnić nowy wymiar strzelania. Twórca pochwalił także dysk SSD oraz wsparcie ray tracingu w nowym sprzęcie japońskiego producenta.

Sprawdźcie kolejne informacje o PS5:

Źródło: https://wccftech.com/ready-or-not-dev-ps5-power-guarantees-parity-with-pc-haptics-may-bring-extra-dimension-to-shooting/

Tagi: pc ps5 Ready or Not Void Interactive