Iza Łęcka Iza Łęcka 06.04.2020 07:00
PS5 konsola Sony
3268V

PS5 poprawi „ogólne doświadczenie” graczy. Remedy podkreśla „nie chodzi tylko o lepszą grafikę”

Remedy Entertainment oficjalnie opracowuje przynajmniej jedną produkcję na nową generację Thomas Puha z fińskiego studia wypowiedział się na temat konsoli Sony. Jego zdaniem wielu graczy zapomina, że nowa generacja przyniesie nie tylko lepszą grafikę.

Temat PS5 podejmują deweloperzy z całego świata, a Remedy Entertainment jako jedna z najbardziej doświadczonych ekip na pewno należy do grona ekip, które otrzymały już od Sony i Microsoftu devkity obu next-genów. Przedstawiciele studia udzielili wywiadu do najnowszego Official PlayStation Magazine, w którym przedstawili niezwykle ważną kwestię.

Thomas Puha – dyrektor do spraw komunikacji – podkreślił jeden z aspektów, który już niejednokrotnie był poruszany przez innych deweloperów. Moc PS5 pozwoli na znaczne podkręcenie wrażeń na ekranie:

„Jeszcze głębszy system niszczenia, bogatsze, bardziej szczegółowe światy i proste ulepszenia jakości życia, takie jak natychmiastowy przeładunek po śmierci.”

Jego wypowiedź nie jest na pewno przypadkowa, ponieważ podczas tworzenia Control, zespół stanął przed trudnym zadaniem: rozbudowany system zniszczeń doprowadził do niemałych problemów na konsolach aktualnej generacji – spadki animacji niezwykle dotkliwie niszczyły wrażenia z rozgrywki. Puha kontynuował swoją wypowiedź i zaznaczył, że gracze zapominają o najważniejszym: nowa generacja przyniesie nie tylko lepszą grafikę:

"Mamy tendencję do zapominania, że w nowych konsolach nie chodzi tylko o uzyskanie lepszej grafiki w grach, ale o to, że ogólne wrażenia z używania i grania na konsoli będą znacznie lepsze. PlayStation 5 to naprawdę płynne, szybkie ładowanie i łatwa w użyciu baza sprzętowa dla naszych programistów, która jest świetna, ponieważ pozwala nam szybciej wykorzystać moc sprzętu."

W tym samym wywiadzie, Mika Vehkala, dyrektor techniczny Remedy Entertainment, wychwalał projekt specjalnego SSD przygotowanego przez Sony, który pozwoli zapewnić „znacznie więcej szczegółów w światach niż wcześniej”.

Sprawdźcie kolejne informacje:

Źródło: https://gamingbolt.com/ps5-will-make-the-overall-experience-of-using-a-console-significantly-better-remedy

Tagi: playstation 5 PS5 remedy Remedy Entertainment sony