Iza Łęcka Iza Łęcka 08.04.2020 10:11
Netflix logo
5249V

Netflix wprowadza oczekiwaną od dawna funkcję. Dostosowanie treści, blokada i inne opcje

Netflix ponownie wysłuchał użytkowników zgłaszających problemy z dostępem do treści swoich pociech. Gigant SVOD wprowadza oczekiwaną funkcję pozwalającą szczegółowo zarządzać systemem rozbudowanej konsoli rodzicielskiej. Wśród opcji można wymienić między innymi dostosowanie napisów.

Czas pandemii sprawia, że część rodziców zezwala swoim pociechom oglądać platformy SVOD. Z tygodnia na tydzień zwiększa się katalog produkcji przygotowanych z myślą o najmłodszych, ale dotychczasowy system kontroli dostępu do treści prezentował, lekko mówiąc, niezadowalający poziom. Bazując na opinii subskrybentów, oczekiwana funkcja zostanie znacznie rozbudowana.

Netflix wprowadził nowe funkcje

Netflix wsłuchał się w opinie społeczności i przygotował systemem rozbudowanej konsoli rodzicielskiej. Teraz wchodząc w opcje konta (netflix.com/YourAccount) możemy dostosować ograniczenia oglądania, włączyć blokadę profilu (możemy go włączyć dopiero za pomocą PIN-u) czy też sprawdzić aktywność.

Wśród ograniczeń pojawiają się w końcu różne kategorie wiekowe – dla każdego, 7+, 13+, 16+ i 18+. Rodzic może także zaznaczyć profil jako „dziecięcy” (co było również dostępne wcześniej) i zastosować ograniczenia dla danych tytułów (nowa możliwość). Pozwoli to przykładowo usunąć dostęp do produkcji, na których oglądanie nie pozwalacie swoim dzieciom z różnych względów.

Należy także wspomnieć, że platforma daje możliwość szybkiego ograniczenia zużycia danych na ekranie (automatyczne, niskie do 0,3GB na godzinę, średnie do 0,7GB na godzinę, wysokie do 3GB na godzinę w jakości HD i 7GB w jakości Ultra HD) – umożliwiając stworzenie konta na kształt „mobilnego”, z którego będziemy korzystać wyłącznie w terenie mając pewność, że Netflix nie wyczerpie całego pakietu danych.

Platforma streamingowa zachęca również do wykorzystywania już obecnej opcji personalizacji napisów – można ustalić czcionkę, rozmiar tekstu, tło, okno a nawet efekt cienia. Dodatkowo, subskrybenci w opcjach znajdą wcześniej dostępne funkcje – zarządzanie automatycznym odtwarzaniem i podglądem kolejnych odcinków.

Wśród możliwości pojawia się podgląd oceny – możemy łatwo usunąć niektóre złe wybory.

Netflix nowe funkcje

Sprawdźcie naszą publicystykę:

Źródło: Informacja prasowa Netflix

Tagi: Netflix netflix nowe funkcje streaming SVOD