Iza Łęcka Iza Łęcka 31.03.2020 08:14
Resident Evil 2021
3879V

Resident Evil 2021 to „największy odlot” w serii. Capcom zawarł datę premiery nowej gry w zwiastunie?

Capcom wielkimi krokami wkracza w premierę odświeżonego Resident Evil 3, tymczasem już teraz pojawiają się informacje dotyczące przyszłorocznej odsłony. Sporo wskazuje na to, że japoński producent zachowa coroczny harmonogram premier, a w 2021 roku zapewni „największy odlot” w serii.

Wczoraj pojawiły się recenzje Resident Evil 3, jednak to nie koniec przyjemności dla fanów serii - już teraz otrzymujemy intrygujące wiadomości dotyczące przyszłorocznej odsłony. AestheticGamer, znany społeczności Resident Evil z częstego dzielenia się zakulisowymi informacjami, wspomniał o nowym tytule.

Resident Evil 2021 to „największy odlot” w serii

Resident Evil 2021 rozwijany jest od końcówki 2016 roku, natomiast nadal możemy powiedzieć, że produkcja jest w fazie rozwoju. Nadchodzi jednak czas, kiedy Capcom ogłosi tytuł - deweloperzy mają bowiem wkrótce kończyć prace (zgodnie z informacjami gra rozwijana będzie przez 4-4,5 roku). Rozwój projektu przypomina prace nad oryginalnym Resident Evil 3, ale AestheticGamer aktualnie nie tłumaczy, dlaczego porównuje nową grę do klasyka.

Informator jest przekonany, że Resident Evil 2021 to „największy odlot” w serii, jednak początkowy odbiór ze strony graczy może być mieszany, a nawet część sympatyków serii będzie wkurzona na duże zmiany zastosowane przez twórców. AestheticGamer podkreśla przy tym, że gracze „powinni być otwarci”, ponieważ wewnętrzne testy pokazują, że jest to gra wysokiej jakości. Tytuł będzie dostępny na dwóch generacjach. Na więcej szczegółów musimy zaczekać, kolejnych konkretów możemy się spodziewać dopiero po premierze Resident Evil 3.

Na wiadomość AestheticGamera odpowiedział jeden z użytkowników – Gmandagoat –który uważa, że pauzując zwiastun wersji demonstracyjnej Resident Evil 3 można natrafić na datę 28 stycznia 2021 roku. Nie mamy pewności co do prawdziwości tej nowiny, a AestheticGamer nie odniósł się już do tej informacji. Pozostaje nam więc oczekiwać na potwierdzenia ze strony Capcomu.

Sprawdźcie kolejne informacje związane z Capcomem:

Źródło: AestheticGamer

Tagi: Capcom resident evil Resident Evil 2021