Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.04.2020 17:54
Dying Light 2 Ray Tracing
1714V

Dying Light 2 z pełnym wykorzystaniem ray tracingu. Gracze mogą liczyć na przerażające doświadczenie

Dying Light 2 ma w kolejnych miesiącach trafić na konsole dwóch generacji oraz PC i jeśli zamierzacie grać na mocniejszych urządzeniach, to możecie liczyć na ciekawe efekty. Techland wykorzysta ray tracing, by zapewnić przerażające doświadczenie.

Dying Light 2 to jedna z produkcji, która według planów powinna trafić na rynek w 2020 roku, ale Techland przełożył premierę i wciąż nie potwierdził nowej daty debiutu. Patrząc na światową sytuację związaną z pandemią, możemy podejrzewać, że gra zadebiutuje dopiero pod koniec 2020 lub nawet na początku 2021 roku.

Według oficjalnych informacji, Dying Light 2 zmierza jeszcze na dwie generacje, ale jeśli włączycie produkcje na PS5, Xboksie Series X lub odpowiednio mocnym PC, to doświadczycie nowoczesnych efektów, ponieważ tytuł jest pierwszą grą rodzimego studia, która otrzyma pełne wsparcie ray tracingu.

Twórcy korzystają z własnego silnika (C-Engine) i chcą zapewnić jak najwyższy poziom oprawy. Z tego powodu deweloperzy korzystają z porad firmy NVIDIA, która pomaga dopracować RTX na PC.

Ray tracing w Dying Light 2 nie będzie jedynie małym efektem, ponieważ deweloperzy eksperymentują, by podbić nasze wrażenia w Strefach Mroku – twórcy zajmują się między innymi odbiciami od powierzchni, by eksploracja tych miejscówek była „jeszcze bardziej intensywna”.

Warto sprawdzić: 

Źródło: https://www.psu.com/news/dying-light-2-ps5-ray-tracing-effects-teased-by-techland/

Tagi: dying light 2 techland