Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.03.2020 20:04
onimusha capcom
1107V

Capcom szykuje „większy remake”. Tajny projekt rozwijany przez weteranów z PlatinumGames

Od kilku godzin możecie zapoznać się z naszą recenzją Resident Evil 3, ale możecie mieć pewność, że to nie koniec kotletów ze stajni Capcomu. Według najnowszych doniesień – powstaje duży remake, za który odpowiada studio M-Two.

Świat będzie w następnych dniach ekscytował się Resident Evil 3, ale Capcom najwidoczniej nie zakończyło prac nad odświeżonymi tytułami. Redakcja VGC dotarła do bardzo interesujących szczegółów – japoński producent i wydawca faktycznie skorzystał z pomocy nowego studia, które będzie zaangażowane w nową pozycję.

VGC już w ubiegłym roku zapowiadało ciekawą sytuację – Tatsuya Minami (były prezes PlatinumGames) założył nowe studio, które wspomagało Capcom w przygotowaniu odświeżonego Resident Evil 3. Zespół składa się z byłych pracowników PlatinumGames oraz Capcomu.

Capcom szykuje kolejny remake

Teraz możemy potwierdzić, że jest to prawda, ponieważ M-Two znalazło się w napisach końcowych gry, a Tatsuya Minami jest określony jako „producent wykonawczy”. Twórca miał okazję współpracować z Capcomem jeszcze za czasów Street Fighter II Turbo, ale w 2006 roku opuścił studio i następnie do 2016 roku był prezesem PlatinumGames.

W 2017 roku Tatsuya Minami za pieniądze Capcomu założył nowy zespół, który jednak dotychczas pracował w cieniu – firma jest „niezależna”, ale ma pracować dla japońskiego wydawcy. Resident Evil 3 to w zasadzie projekt dwóch zespołów Capcom K2 + M-Two.

VGC otrzymało dodatkową wiadomość – M-Two jest teraz „głównym studiem”, które pracuje nad większym projektem. Capcom ponownie stawia na remake, ale nie możemy potwierdzić aktualnie, nad jakim projektem czuwa zespół – nie jest to podobno odświeżenie Dino Crisis lub Resident Evil Code Veronica.

Co ciekawe, w 2016 roku, Minami zwrócił się do Shinji Mikamiego, by twórcy wspólnie stworzyli nowe studio (M-Two jako Minami i Mikami), ale ten drugi nie był zainteresowany i pozostał w zespole Bethesdy.

Sprawdźcie kolejne publikacje: 

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/confirmed-former-platinum-ceo-is-behind-new-capcom-backed-studio/

Tagi: Capcom Capcom k2 m-two Platinum Games