Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 28.03.2020 15:45
Michael Denny odchodzi z Sony
1154V

Michael Denny opuszcza Sony po 25 latach. Były szef przechodzi do TT Games

Spędzając w jakimś miejscu 25 lat życia, można odnieść wrażenie, że było się tam od zawsze. Dokładnie po takim okresie następuje rozbrat Denny'ego z Sony. 

Zmiany miejsc pracy w branży gier wideo są niezwykle częste. Do przetasowań dochodzi na różnych szczeblach i jest to coś naturalnego. Niemniej, w całym tym zgiełku, są także pracownicy, którzy potrafią spędzić w jednej firmie prawie całe swoje życie. 

Podobnie było w przypadku Michaela Denny'ego. Osobiście byłem przekonany, że zostanie on na fotelu wiceprezydenta Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios Europe aż do emerytury. Cóż, dziś wiemy już, że myliłem się w tej kwestii. Po 25 latach współpracy z firmą mężczyzna odchodzi do TT Games, gdzie zajmie się działka biznesową. 

W oświadczeniu od TT Games możemy przeczytać, że Denny zgłosi się do szefa studia Playdemic, Paula George'a, aby „wprowadzić nową wizję” dla firmy, która posiada w swoim portfolio głównie gry z serii LEGO. Michael będzie bez dwóch zdań ogromnym zastrzykiem umiejętności dla całego zespołu, albowiem wcześniej, prócz wspomnianego akapit wyżej stanowiska, nadzorował prace Guerilla Games, Media Molecule i Sony's London Studio.

Więcej ciekawych informacji z obozu Sony:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-03-27-european-studio-boss-michael-denny-leaves-sony-after-25-years?fbclid=IwAR2R21m8LEhTeCcpi1JP7XYZBb_eKeHbbNbLCqF6yzDpZ5W-orYPOlM72sY

Tagi: Michael Denny playstation TT Games Sony