Iza Łęcka Iza Łęcka 30.03.2020 13:29
Xbox Series X CPU Chip
1524V

Xbox Series X zapewni 70% lepszy przepływ powietrza. Specjaliści chwalą rewolucyjny Xbox Velocity

Microsoft zaprezentował zaskakujący wygląd Xboksa Series X, który był szeroko komentowany i analizowany. Digital Foundry mając już okazję dokładnego sprawdzenia możliwości konsoli, zachwala rewolucyjną architekturę Xbox Velocity.

Po przedstawieniu Xboksa Series X jednym z najczęściej komentowanych aspektów, oprócz oczywiście możliwości konsoli, była zastosowana bryła sprzętu. W Sieci królowały dziesiątki memów, które wyśmiewały wygląd next-gena Microsoftu, jednak nietypowa prezentacja sprzętu ma swoje zastosowanie. Phil Spencer od pokazu zapewniał o odpowiednim odprowadzaniu ciepła. Digital Foundry otrzymało możliwość dokładnego sprawdzenia urządzenia, uzyskując interesujące wyniki.

Jim Wahl, dyrektor ds. inżynierii mechanicznej sprzętu Xbox, podczas rozmowy zdradził, że zaprojektowanie konsoli w pionie zapewni 70% większy przepływ powietrza w porównaniu z poprzednią generacją przy jednoczesnym zachowaniu niskiego poziomu hałasu.  Co ciekawe, udało się nawet zapewnić 20% większy przepływ powietrza na samym radiatorze. Korporacja przetestowała różne propozycje: wykorzystanie jednego wentylatora ze zmodyfikowanymi łopatkami pozwoli pozbyć się ciepłego powietrza jednocześnie dbając o głośność konsoli.

W materiale Digital Foundry pojawiają się również wnioski dotyczące Xbox Velocity Architecture – zastosowane rozwiązanie zapewni optymalną integrację sprzętu i oprogramowania, która wpłynie na skuteczność projektowania gier:

„Xbox Velocity Architecture, która charakteryzuje się ścisłą integracją pomiędzy sprzętem i oprogramowaniem, jest rewolucyjną nową architekturą zoptymalizowaną do strumieniowego przesyłania zasobów w grach. Odblokuje nowe możliwości, których nigdy wcześniej nie widziano na konsolach, umożliwiając natychmiastowy dostęp do 100 GB zasobów gry.”

Tak naprawdę, o możliwościach Xbox Velocity Architecture przekonamy się na własnej skórze dopiero po kilku miesiącach od premiery urządzenia – gdy deweloperzy zaczną odpowiednio wykorzystywać technologię i dzięki niej osiągną zdumiewające efekty w postaci gier na nową generację Microsoftu.

Sprawdźcie kolejne informacje związane z konsolą Microsoftu:

Źródło: https://wccftech.com/xbox-series-x-teardown-design/

Tagi: xbox xbox series x Xbox Velocity