Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 28.03.2020 16:20
Hangar 13 pracuje nad nowym open-worldem
1206V

Mafia 4 jednak nie powstaje? Gra z otwartym światem od Hangar 13 ma być nowym tytułem

Najnowsze doniesienia sugerują, że duża gra, nad którą pracują twórcy Mafii III, może nie mieć nic wspólnego z kultową marką. Wygląda na to, że powstaje nowe IP. 

Na temat ewentualnej kontynuacji trylogii Mafii mówi się niezwykle głośno od zeszłorocznego września. Wtedy to Take-Two zarejestrowało znak towarowy "MAFIA", który dość jasno mówił, że coś jest na rzeczy. Choć oczywiście mogło mieć to związek także z odświeżeniem dawnych odsłon.

Plotki podsyciły niedawne informacje na temat prac studia Hangar 13, twórców Mafia III, nad nową grą, która "ma pojawić się w najbliższych miesiącach". Bardzo łatwo można było połączyć kropki i dojść do wniosku, że już niedługo otrzymamy kontynuację serii. 

Teraz jednak pojawiły się nowe informacje, które całkowicie zmieniają perspektywę. W Internecie pojawiło się ogłoszenie o pracę od Hangar 13, w którym przekazano, że poszukiwany jest nowy producent wykonawczy, który będzie odpowiedzialny za "nową markę", jak również jej rozwój po wydaniu i ewentualne przyszłe perspektywy. 

W ogłoszeniu możemy przeczytać, że aplikant powinien mieć doświadczenie w tworzeniu otwartych światów AAA i gier z gatunku sandbox. Nie wspomniano niestety, o jakich platformach mowa, choć można się spodziewać, iż wszystko to rozpatrywane jest pod kątem nowej generacji konsol. 

Jeżeli Hangar 13 pracuje obecnie tylko nad jednym dużym projektem, to możemy być prawie pewni, że nie jest to Mafia 4 i na nią przyjdzie nam jeszcze poczekać nieco dłużej. 

Sprawdź inne głośne artykuły z ostatnich dni:

Źródło: https://segmentnext.com/2020/03/26/hangar-13-new-ip-franchise/?fbclid=IwAR3CEKyn3NN9tF0cYHr_PqODFd-zQaWDee2AeuoZrJ8JbDk50_fFvxD0xsM

Tagi: 2k games Hangar 13 Mafia III