Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.03.2020 21:30
COD WWII Michael Condrey
1473V

Twórcy Call of Duty nie podejmują kluczowych decyzji dotyczących rozgrywki. Michael Condrey zdradza tajemnice

Serią Call of Duty zajmują się cztery studia, ale żaden z zespołów nie podejmuje kluczowych decyzji dotyczących rozgrywki. Za wszystkim stoi Activision, które dyktuje elementy wpływające na gameplay i doświadczenie graczy.

Każda kolejna odsłona serii Call of Duty notuje rekordowe wyniki pobijając rezultaty wykreowane przez poprzednie części, a Activision może systematycznie wysyłać do redakcji z całego świata wiadomości prasowe przeładowane wielkimi liczbami. Gry notują astronomiczne wyniki, ale wciąż pojawiają się negatywne opinie części społeczności, która narzeka na decyzje podjęte przez deweloperów.

Teraz mamy już jednak pewność – za najważniejsze postanowienia odpowiada Activision. Michael Condrey (założyciel Sledgehammer Games) pracował nad serią od 2010 do 2017 roku i choć teraz nie jest już związany z uniwersum COD, to postanowił odpowiedzieć na zaczepkę jednego z fanów. Gracz nie potrafił zrozumieć, dlaczego deweloperzy zawsze skupiają się na rozwoju matchmakingu opartego na umiejętnościach, zamiast zapewnić porządny tryb rankingowy – odpowiedź zaskoczyła społeczność.

Michael Condrey zaznaczył, że to pytanie tak naprawdę trzeba skierować do Activision, ponieważ to wydawca zajmuje się analityką, tworzeniem matchmakingu, monetyzacją czy też serwerami. Activision posiada zespół techniczny i produkcyjny, który jest niezależny od deweloperów gry. Był szef Sledgehammer Games zaznaczył, że choć decyzje są ważne dla gry i społeczności, to jednak nie wszystko zależy od deweloperów.

Sympatycy Call of Duty od dawna wiedzieli, że to Activision zajmuje się monetyzacją, ale nawet sprawą analiz, połączeniem graczy i serwerów? Deweloperzy nie mają za wiele do powiedzenia w wielu kluczowych kwestiach.

Sprawdźcie kolejne informacje o Call of Duty:

Źródło: Michael Condrey

Tagi: Activision call of duty cod Michael Condrey