Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.03.2020 22:30
Minecraft Dungeons
687V

Minecraft: Dungeons spełni marzenia młodych fanów Diablo. Gameplay z nowej gry Microsoftu

Wcześniej miałem okazję na portalu zaprezentować rozgrywkę z Gears Tactics, który jest świetnym połączeniem serii Gears of War z XCOM-em. Teraz jednak warto rzucić okiem na Minecraft: Dungeons, ponieważ także i tym razem deweloperzy dbają o zaoferowanie odświeżonej rozgrywki w znanych IP.

Minecraft systematycznie podbija świat notując kapitalne wyniki, ale nie wszyscy gracze są wiernymi fanami uniwersum Microsoftu. Wydawca pewnie doskonale zdaje sobie z tego sprawę i właśnie z tego powodu firma chce rozwijać IP oferując go szerszemu grono odbiorców.

Minecraft Dungeons jest właśnie taką propozycją, ponieważ deweloperzy korzystają ze znanego uniwersum, ale łączą go z typowym dungeon crawlerem – główny bohater może przedzierać się przez kolejne lochy, walczy z napotkanymi przeciwnikami, zbiera nowy sprzęt i zyskuje coraz to potężniejsze ataki. Twórcy oferują losowo generowane lokacji z licznymi łamigłówkami oraz skarbami do odkrycia.

W tytule nie znajdziemy typowego podziału na klasy, ponieważ wojownicy mogą korzystać ze zróżnicowanych broni, które jednak w pewien sposób będą wpływać na naszą rolę w drużynie. Maksymalnie w Minecraft Dungeons spotka się czterech znajomych, którzy otrzymają szereg misji do wykonania.

Jak to wszystko wygląda? Zobaczcie sam początek fabularnego trybu – nie musicie się jednak obawiać o wielkie spoilery, bo akurat w tym wypadku autorzy stawiają na czysty gameplay.

Sprawdź inne informacje o Minecrafcie:

Źródło: YouTube.com

Tagi: gameplay Minecraft: Dungeons Mojang