Iza Łęcka Iza Łęcka 26.03.2020 12:26
Remedy Entertainment
688V

Remedy Entertainment pracuje nad 2 grami AAA na next-geny. Twórcy stawiają na nową generację

Remedy Entertainment potwierdziło nawiązanie współpracy z nowym wydawcą, na mocy której powstaną dwie gry AAA. Niezapowiedziane produkcje trafią już na nową generację –  deweloperzy ponownie nie zamykają się na jedną platformę.

Remedy Entertainment po sukcesie i ciągłych pracach nad rozwijaniem Control nie zwalnia tempa. Deweloperzy właśnie potwierdzili nawiązanie współpracy z „dużym wydawcą”, który pozwoli dostarczyć na rynek dwie wysokobudżetowe produkcje. Studio wynegocjowało niezwykle korzystne warunki umowy: choć zewnętrzna firma pokryje koszty przygotowania gier, ekipa Remedy może liczyć na 50% udziałów w przychodach netto ze sprzedaży oraz zachowa prawo do stworzonych IP.

O pierwszym tytule mogliście słyszeć wcześniej – to tajna, określona przez deweloperów jako „trzecia” gra AAA, która znajduje się w fazie pre-produkcji. Natomiast druga pozycja to mniejsza gra, która będzie realizowane w obrębie tego samego uniwersum. Obie produkcje powstają na silniku Northlight – technologii Remedy.

Na więcej szczegółów pozostaje nam zaczekać – wkrótce wydawca potwierdzi podpisanie umów i przedstawi Remedy jako swojego partnera. Zapowiada się ścisła współpraca na kolejne lata, ponieważ na premiery gier możemy liczyć za kilka lat.

Remedy potwierdziło, że pracują nad „multi-platformowymi” produkcjami, które trafią na nową generację oraz PC.

Jeżeli interesują Was efekty pracy Remedy Entertainment, polecamy:

Źródło: https://news.cision.com/remedy-entertainment-oyj/r/remedy-entertainment-signs-two-multi-platform-publishing-deals,c3068756

Tagi: ps5 Remedy Entertainment xbox series x