Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.03.2020 15:23
playstation logo
2863V

PlayStation z mniejszą szybkością pobierania gier w Europie. Sony reaguje na koronawirusa

Nie tylko Netflix zdecydował się na obniżenie jakości publikowanych materiałów. Nawet PlayStation postanowiło zareagować i Sony wydało właśnie ważną wiadomość dotyczącą pobierania plików z PSN. Gry z PS4 będziemy pobierać dłużej.

Od ubiegłego tygodnia informujemy naszych czytelników o kolejnych serwisach SVOD i VOD, które obniżają jakość przesyłanych materiałów, by zapobiegać przeciążeniom Sieci, ale teraz Sony również przedstawiło ważną wiadomość. Pliki z PSN będziemy pobierać dłużej.

PlayStation zmniejsza szybkość pobierania gier z PS4

Na blogu Sony pojawiła się wiadomość od Jima Ryana. Szef Sony Interactive Entertainment potwierdził, że gracze zmierzą się z wolniejszym pobieraniem plików z PSN. Nie musimy jednak obawiać się o wpływ na rozgrywkę – zmiany mają pojawić się wyłącznie w przypadku ściągania plików z PlayStation Store.

"Gracze mogą doświadczać nieco wolniejszego lub opóźnionego pobierania gier, ale nadal będą cieszyć się solidną rozgrywką. Doceniamy wsparcie i zrozumienie ze strony naszej społeczności, a także ich wkład, ponieważ podejmujemy te działania w celu zachowania dostępu [do Sieci - red.] dla wszystkich."

Sony doskonale zdaje sobie sprawę, że gry pozwalają nam komunikować się z przyjaciółmi oraz rodziną z całego świata, a jednocześnie zapewniają potrzebną rozrywkę w tych „niepewnych czasach”. Mimo wszystko Sony Interactive Entertainment współpracuje z dostawcami usług internetowych z Europy, by pomóc w zachowaniu dostępu do Sieci dla wszystkich.

Miejmy nadzieję, że faktycznie spowolnienie pobierania plików wystarczy i Sony nie będzie musiało wpłynąć także na rozgrywkę. Teraz wielu graczy nie może się ruszać z domów, więc właśnie PS4 i sieciowe produkcje to często jedyna opcja, by móc porozmawiać ze znajomymi i jednocześnie spędzić miło czas.

Na naszym serwisie sprawdzicie także:

Źródło: https://blog.us.playstation.com/2020/03/24/preserving-internet-access-for-the-entire-community/

Tagi: koronawirus playstation 4 ps4 sony