Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 23.03.2020 13:05
Mortal Kombat 9
1645V

Mortal Kombat usuwane z cyfrowej dystrybucji bez wyjaśnień

Uwaga większości fanów bijatyk jest obecnie zwrócona w kierunku Mortal Kombat 11, które ma otrzymać jeszcze sporo dużych dodatków. Warto jednak zwrócić uwagę na to, co dzieje się z cyfrową wersją Mortal Kombat, wydanego w 2011 r. 

Bez żadnych zapowiedzi Mortal Kombat (aka "Mortal Kombat 9") zostało usunięte z systemu sprzedaży na Steam oraz w sklepie Microsoftu (gra pozostaje póki co dostępna w cyfrowej dystrybucji na PS3).

Prawdopodobnie przyczyną wyparowania Mortal Kombat 9 ze Steam jest wygaśnięcie jednej z licencji, wykorzystanych w bijatyce. Portal VG247 spekuluje, że chodzi o licencję na wykorzystanie postaci Freddy'ego Kruegera, który dostępny jest jako zawodnik w Mortal Kombat 9 w edycji "Komplete". Prawa do tego bohatera przypadły w 2019 roku z powrotem Wesowi Cravenowi, co wytworzyło zapewne cały problem.

Nie wiadomo, kiedy Mortal Kombat 9 wróci do dystrybucji cyfrowej na PC i X360. Z pewnością to zdarzenie jest argumentem przeciwko przerzucaniu się na całkowicie cyfrową sprzedaż gier. Mały problem prawny może w takich sytuacjach spowodować, że gra zniknie na wiele miesięcy lub stale z oferty. Przypominam, że przez wiele miesięcy nie mogliśmy kupować cyfrowej wersji Alan Wake, o czym pisaliśmy niedawno.

Warto również sprawdzić:

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/mortal-kombat-9-is-no-longer-available-on-steam/

Tagi: Mortal Kombat NetherRealm Studios Warner Bros. Interactive Entertainment