Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 19.10.2019 12:01
Control
1038V

Control. Twórcy usuwają DRM i przepraszają graczy

Dodanie DRM do najnowszej produkcji Remedy Entertainment wywołało ogrom kontrowersji do takiego stopnia, że aż studio postanowiło wydać oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Twórcy Control postanowili usunąć wczorajszą łatkę oznaczoną numerem 1.04 - tym samym, granie offline oraz wsparcie dla kontrolera Steam jest znów dostępne. Oznacza to również, że bardzo pożądany przez graczy tryb fotograficzny został tymczasowo usunięty. 

Remedy Entertainment musiało zmierzyć się z ogromnym hejtem, jaki spadł na nich po wczorajszej aktualizacji. Dodanie DRM do produkcji, która miała premierę 2 miesiące temu jest dość dziwną sprawą. Fiński zespół wydał oświadczenie w tej sprawie za pośrednictwem konta Twitter, które przeczytacie poniżej.

Jak się dowiadujemy, aktualizacja 1.04 była błędem, a Epic Games Store nie miał nic z tym wspólnego. Najnowsza łatka miała na celu przygotowanie gry do przyszłych płatnych rozszerzeń, lecz nie wszystko poszło zgodnie z planem.

Obecnie gra została przywrócona do poprzedniej wersji, a kiedy programiści wyeliminują błędy, aktualizacja powinna pojawić się z powrotem - "tym razem bez DRM" - zapewnia Remedy. 

Warto przeczytać:

Źródło: Polygon.com

Tagi: 505 Games Control Remedy Entertainment