Iza Łęcka Iza Łęcka 23.03.2020 07:35
Animal Crossing x DOOM
731V

Animal Crossing: New Horizons wielkim hitem. Rekordowa sprzedaż w UK i dobre wyniki dzięki koronawirusowi

Cały świat zbiera jabłka i zabija demony. Sprzedaż gier w Wielkiej Brytanii potwierdza bardzo dobry start Animal Crossing: New Horizons oraz DOOM Eternal – ale to ta pierwsza produkcja cieszyła się rekordowym zainteresowaniem.

W ubiegłym tygodniu byliśmy świadkami dwóch dużych debiutów, ale to Animal Crossing: New Horizons podbił brytyjski rynek. Najnowsza gra Nintendo osiągnęła lepszy start od wszystkich poprzednich odsłon serii (w tym spin-offów). Premierowy wynik jest 3,5 razy lepszy od ostatniego Animal Crossing: New Leaf (2013 rok, 3DS) – był to poprzedni rekordzista serii. Jest to także „największa premiera pojedynczej gry na Nintendo Switcha od czasu premiery konsoli” - jedynie łączna sprzedaż Pokemon Sword i Pokemon Shield osiągnęła lepszy debiut.

Wynik Animal Crossing: New Horizons można by określić jako jeszcze lepszy, jednak Nintendo nie dzieli się danymi z cyfrowego rynku. Nie jest także sekretem, że kapitalny start jest związany z pandemią koronawirusa – część mieszkańców Wielkiej Brytanii zdecydowała się nie wychodzić z domów, co realnie przełożyło się na sprzedaż gier, które w ubiegłym tygodniu cieszyły się sporą popularnością.

W ciągu ostatnich siedmiu dni w UK sprzedano ponad 475 000 gier w pudełkach – to trzykrotnie lepszy wynik od poprzedniego tygodnia. Duża w tym zasługa Animal Crossing: New Horizons i DOOM Eternal, ale tylko trzy gry z TOP 40 zanotowały gorszy rezultat względem minionych dni. Call of Duty: Modern Warfare cieszył się wzrostem zainteresowania na poziomie 282%, FIFA 20 odnotowała +326%, Mario Kart 8: Deluxe to 100% lepszy w porównaniu z poprzednim tygodniem. Gorsze wyniki osiągnęły tylko Pokémon Mystery Dungeon: Rescue Team DX (-24%), Two Point Hospital (-8%) i Nioh 2 (-55%).

DOOM Eternal, który tym razem zajął drugie miejsce, osiągnął jedną trzecią wyniku sprzedaży pudełek swojego poprzednika, ale Bethesda (podobnie jak Nintendo) nie potwierdza danych z cyfrowej dystrybucji, więc nie znamy dokładnych informacji dotyczących startu nowego DOOM-a. Od 2016 roku (premiera DOOM) wiele się zmieniło i znaczna część graczy sięga teraz po cyfrówki.

Sprzedaż gier w Wielkiej Brytanii (do 21 marca)

  1. Animal Crossing: New Horizons (nowość)
  2. Doom: Eternal (nowość)
  3. Call of Duty: Modern Warfare (4 - wynik z ubiegłego tygodnia)
  4. FIFA 20 (5)
  5. Mario Kart 8: Deluxe (2)
  6. Grand Theft Auto 5 (6)
  7. Crash Bandicoot N.Sane Trilogy (12)
  8. Forza Horizon 4 (14)
  9. Crash Team Racing: Nitro-Fueled (24)
  10. Red Dead Redemption 2 (14)

Sprawdźcie także kolejne informacje:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-03-22-animal-crossing-new-horizons-smashes-sales-records-in-the-uk

Tagi: Animal Crossing: New Horizons Doom Eternal Nintendo ranking sprzedaży wielka brytania wyniki sprzedaży