Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.03.2020 14:43
Naprzód
1226V

Naprzód nie ma szans podbić kin. Disney wrzuca animację do VOD i Disney+

Disney także musi reagować na sytuację związaną z zamknięciem kin na całym świecie. Korporacja nie zamierza dłużej czekać z kontynuowaniem dystrybucji „Naprzód”. Od dzisiaj film animowany będzie dostępny w VOD, a następnie trafi do Disne+.

„Naprzód” to najnowsza animacja wyprodukowana przez Pixar, która trafiła do kin zaledwie dwa tygodnie temu. Sytuacja związana z globalną pandemią przerwała seanse, więc Disney nie może dłużej dystrybuować produkcji.

Z tego powodu korporacja postanowiła podjąć wyraźne kroki – od dzisiaj „Naprzód” jest dostępny w VOD za 19,99 dolarów, a od 3 kwietnia tytuł trafi do Disney+ na terenie Stanów Zjednoczonych. Jest to w zasadzie jedyna droga do zarobienia dodatkowych milionów na produkcji.

Koronawirus pokrzyżował plany i może wygenerować spore straty – samo wyprodukowanie „Naprzód” kosztowało 175-200 mln dolarów, a aktualnie produkcja na całym świecie zgromadziła zaledwie 103 mln dolarów z biletów. Film nie ma najmniejszych szans na powtórzenie sukcesów poprzednich produkcji studia Pixar, więc VOD i SVOD zostaje jedyną opcją.

Podobną sytuację podjęli dzisiaj twórcy „W lesie dziś nie zaśnie nikt”. Polski slasher ominął kina i wyląduje od razu na platformie Netflix.

Przeczytajcie naszą recenzję "Naprzód".

Sprawdźcie naszą publicystykę:

Źródło: https://deadline.com/2020/03/disney-pixars-onward-to-be-released-online-early-1202888469/

Tagi: Disney disney plus Disney+ Naprzód