Iza Łęcka Iza Łęcka 20.03.2020 08:08
Gears 5 on Xbox Series X
2160V

Gears 5 na Xbox Series X zaskakuje wydajnością. Wyniki porównywalne z PC z GeForce RTX 2080 Ti

Deweloperzy Gears 5 nie otrzymali zbyt dużo czasu na ulepszenie gry dla Xboksa Series X, ale nawet pracując z konsolą ograniczony czas udało im się znacząco poprawić jakość rozgrywki. Dla graczy sygnał jest jednak jasny - tytuł będzie wyglądał i działał jeszcze lepiej.

Gears 5 będzie gotowy na Xboksa Series X. Twórcy opracowują nową wersję, która trafi do klientów edycji z Xboksa One oraz PC za darmo – gracze mogą liczyć nie tylko na proste przeniesienie tytułu, bowiem deweloperzy dbają o wykorzystanie wszystkich atutów platformy.

The Coalition pracowało nad demonstracją możliwości przez zaledwie dwa tygodnie, ale już teraz osiągnięto kilka zdumiewających efektów. Digital Foundry potwierdza, że gra wygląda znacznie lepiej niż wersja z Xboksa One X, a produkcja na Xboksie Series X działa w zasadzie na ustawieniach Ultra PC – w kilku miejscach przekraczając tę jakość.

Gears 5 działa w przynajmniej 60 klatkach na sekundę (także w przerywnikach filmowych), a twórcom udało się wykorzystać kilka zaawansowanych technik – bardziej naturalne oświetlenie zapewnia Screen Space Global Illumination oraz zadbano o imponującą mgłę objętościową.

Kilka prac pozostaje jeszcze do zrealizowania – studio jeszcze nie wdrożyło wsparcia dla ray tracingu oraz innych funkcji z DirectX 12 Ultra, ale wiele wskazuje na to, że do premiery nowej wersji gry wszystko powinno być gotowe. Gears 5 na Xbox Series X ma działać w 120 klatkach na sekundę.

Specjaliści z Digital Foundry prześledzili także benchmark Gears 5 z Xboksa Series X: w tym wypadku wydajność była niemal identyczna jak PC wyposażonego w AMD Ryzen Threadripper 2950x i GeForce RTX 2080 Ti. Możemy mieć jednak pewność, że to dopiero początek.

Sprawdźcie kolejne wiadomości: 

Źródło: https://wccftech.com/gears-5-xbox-series-x-demo-rtx-2080-ti-performance/

Tagi: Gears 5 Microsoft The Coalition