Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.03.2020 18:22
ray tracing amd
7356V

Xbox Series X ze świetną prezentacją ray tracingu. AMD pokazuje demo RDNA 2

AMD właśnie opublikowało demonstrację ray tracingu, który zobaczymy na Xboksie Series X oraz na PC. Gracze mogą liczyć na dopracowaną jakość oprawy – technologia przygotowana przez inżynierów zapewni nam nowe doświadczenie.

Xbox Series X będzie najpotężniejszą konsolą nowej generacji, która będzie charakteryzować się największą liczbą teraflopów, a jednocześnie Microsoft zadbał, by ray tracing posiadał własny procesor – podczas RT konsola ma osiągać ponad 25 TF.

Microsoft od lat współpracuje z AMD, by zapewnić nową jakość wrażeń na konsolach i dzisiaj możemy sprawdzić małą wizytówkę nadciągających efektów. To tylko i wyłącznie demo, ale już teraz gracze mogą zacierać rączki – zwróćcie uwagę na odbicia, którymi w zasadzie jest przeładowany cały materiał. Każdy efekt działa w czasie rzeczywistym i trzeba przyznać, że to kawał ciekawej prezentacji możliwości.

Wygląda to dobrze, ale jestem przekonany, że najlepsze dopiero przed nami. Już teraz mocny PC potrafi zaoferować kapitalny ray tracing, ale dotychczas technologia nie była wykorzystywana w odpowiedni sposób przez wszystkich deweloperów. Teraz jednak za sprawą konsol nowej generacji, ray tracing stanie się standardem i możemy liczyć na wiele wyjątkowo efektownych produkcji.

Sprawdźcie kolejne wiadomości: 

Źródło: YouTube.com

Tagi: amd demo technologiczne pc ray tracing xbox series x