Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.03.2020 20:25
PS4 kontroler
6727V

PS5 w szczegółach. Jak oceniacie „Drogę do PlayStation 5”?

Sony właśnie zakończyło swoją pierwszą prezentację PS5. Japońska korporacja skupiła się na twardych szczegółach PlayStation 5 i było to bardzo interesujące doświadczenie. Jak oceniacie pokaz?

Roger

Sony reklamowało wydarzenie na social mediach dość enigmatycznie, zapowiadając, że dziś poznamy przyszłość gier wideo. Podejrzewam, że większość widzów oczekiwała  show na miarę konferencji z E3 lub przynajmniej kilku gameplayów z nadchodzących na PS5 gier. Dostali tymczasem androida młodego Eltona Johna, który nawijał nie wiadomo o czym. Słuchało się tego jak wykład akademicki i moim skromnym zdaniem prezentacja bardziej pasowałaby na zamknięte pokazy dla deweloperów niż event dla mainstreamu. Cerny to inżynier, a tu potrzeba kogoś kto poniesie swoją charyzmą nawet tak specyficzną prezentację. Ta konfa wygeneruje kopalnię nowych memów.

Co do samej merytoryki – widać, że Sony skupia się na szybkim SSD i nie będzie rywalizowało w teraflopach z Microsoftem i faktycznie wydaje się, że na ostatnia chwilę podbili specyfikację. Można już napisać, że gigant z Redmond faktycznie dostarczy najmocniejszą konsolę na rynku, na której gry multiplatformowe będą działać ciut lepiej.  Co jednak wcale nie oznacza wygranej. Na nią składa się wiele elementów jak gry, cena sprzętu czy dobry marketing (pamiętacie filmiki z pożyczaniem sobie gier wyśmiewające Xboksa One?). Można tez obstawiać, że PS5 Pro jest tylko kwestią czasu. Po tej konferencji dalej jednak nie poznaliśmy ani wygląda konsoli, ani gier, wygląda trochę tak, że Sony po prostu musiało czymś odpowiedzieć na prężnie działająca machinę Xboksa.

Wojtek

Szczerze? Obawiałem się właśnie takiego wydarzenia. Jeszcze wczoraj spojrzałem sobie na identyczny pokaz PS4 i w zasadzie... Dostaliśmy niemal to samo. Zmieniła się oczywiście technologia, konsola jest znacznie potężniejsza od swojego poprzednika, gracze mogą liczyć na świetną jakość oprawy i doświadczenie, ale... Niestety(!), na prawdziwy pokaz PlayStation 5 przyjdzie czas. Kiedy? Tutaj brak szczegółów. I mam wrażenie, że Sony przespało swoją szansę, ponieważ takie „show” powinno odbyć się w ubiegłym roku... Teraz gracze liczyli na mięso, którego niestety nie dostaliśmy.

Iza

Po samych smakowitych kąskach i daniach głównych, które ostatnio serwował nam Microsoft, chyba liczyliśmy na więcej... Pewnie, PS5 będzie mocne (choć jednak nieco mu brakuje do rywala Xboksa) i wypełnione nowoczesnymi technologiami, ale najpewniej wielu z nas spodziewało się jednego - show! Historia lubi się powtarzać, dostaliśmy konkrety podane jak na tacy, ale jak to wszystko będzie prezentować się w akcji? Czekam na gameplaye i kolejne gry, które wylądują na PlayStation 5. Po tej konferencji wiem jedno- chcę jeszcze więcej, bo Sony mojej ciekawości nie zaspokoiło!

Mateusz

Cerny zdecydowanie nie będzie w najbliższych dniach miło wspominany przez graczy za sprawą suchej konferencji Sony dotyczącej tak bardzo wyczekiwanej konsoli PlayStation 5. Zakończone właśnie przed chwilą wydarzenie tylko przekonywuje mnie w stwierdzeniu, że Sony nie czuje się na siłach, aby ujawnić swój nowy sprzęt. Zamiast tej godzinnej, technicznej konferencji "niebiescy" mogli pokusić się o przygotowanie wyłącznie grafiki ze specyfikacją PS5 - zaoszczędziliby sobie tym samym hejtu, który na nich się teraz wyleje.

mashi 

A mogłem iść pobiegać...wróć, teraz lepiej nie wychodzić z domu. W sumie nie wiem co gorsze - kiszenie się w chacie, czy oglądanie tej „konferencji”. Miałem wrażenie że za chwile z ekranu wyskoczy Bolec z kultowym tekstem: „Spokojnie, zaraz się rozkręci”. Przechodząc do meritum - PS5, jak i cała kolejna generacje grzeje mnie średnio, a sposoby w jaki obie firmy zaprezentowały nowe maszyny tylko utwierdzają mnie w przekonaniu że dla graczy w tej chwili liczy się tylko „cyfra” tych magicznych teraflopów. Nie było tego, z czym od zawsze kojarzyły się konsole - gier. Na chwile obecną zarówno Sony, jak i MS mają u mnie wielkiego minusa, którego mogą tylko zrównoważyć zapowiedzią mocarnych i miodnych gier. Cyferkom i tabelkom na razie dziękuje.

A Wy co sądzicie o pokazie PlayStation 5? Dajcie znać w komentarzach!

Co warto zobaczyć? 

Tagi: playstation 5 ps5 sony