Iza Łęcka Iza Łęcka 19.03.2020 07:28
ps5 sony playstation 5
5885V

PS5 bez problemów PS4. Konsola nie będzie budzić sąsiadów i denerwować kopiowaniem danych

Sony podczas projektowania PS5 zajęło się największymi niedogodnościami PS4. Konsola ma tym razem nie budzić sąsiadów przez głośne chłodzenie, a także zmniejszy czas kopiowania danych podczas instalowania gier oraz aktualizacji.

Poznaliśmy już szczegółową specyfikację PS5. Wczoraj Mark Cerny ujawnił konkretne informacje dotyczące urządzenia, dzięki czemu już teraz napływają kolejne szczegóły dotyczące nowej generacji Sony. Inżynierowie podczas projektowania sprzętu wsłuchali się w opinie i zastrzeżenia graczy – korzystając z PlayStation 5, nie doświadczymy dwóch dużych problemów PS4.

Sony w trakcie projektowania PS5 postawiło na interesujące rozwiązanie – konsola podczas grania będzie zużywać stałą ilość energii, dzięki czemu również system chłodzenia nie będzie szaleć podczas efektowniejszych akcji na ekranie. Urządzenie będzie stale pobierać taką samą ilość energii, a wentylatory przez cały czas mają działać z taką intensywnością. Rozwiązanie skutecznie zapewni, że konsola nie będzie się przegrzewać, co wpłynie na wydajność platformy.

Drugim problemem PS4 jest długi czas instalacji gier oraz aktualizacji. Dysk SSD w PS5 charakteryzuje się prędkością na poziomie do 5,5GB/s, ale tak naprawdę „surowa szybkość” sprzętu nie jest istotna w przypadku instalacji – Mark Cerny wyjaśnił, że w tym wypadku istotne jest, jak urządzenie wyszukuje dane i potrafi je zastąpić. PS5 wyeliminuje problem PS4 całkowicie redukując czas kopiowania – dzięki SSD inżynierom udało się wyeliminować poszukiwanie plików, tworzenie zupełnie nowych i następnie nadpisywanie istniejących. Wszystko odbywa się automatycznie, a PS5 będzie pozbawione całego procesu instalacji znanego z PS4.

Co warto zobaczyć? 

Źródło: https://gamingbolt.com/ps5-uses-new-system-to-reduce-fan-noise

Tagi: mark cerny playstation 4 playstation 5 ps4 ps5 sony