Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.03.2020 10:31
kina USA
291V

Sieci kinowe zamknięte w USA. AMC mówi o przestoju w przemyśle filmowym aż do czerwca

W związku z pandemią kolejne firmy zawieszają produkcję swoich seriali i filmów kinowych. Wielu producentów musi też liczyć się ze znacznym opóźnieniem i przesuwaniem zaplanowanych premier.

Dystrybutorzy i producenci muszą dostosować się do aktualnie panującej sytuacji. Do zamknięcia kin doszło już w wielu krajach świata (m.in. w Polsce, o czym pisaliśmy w tym miejscu). Do tego grona dołączyły już również Stany Zjednoczone.

Duże sieci kinowe w USA zamknięte

Największe sieci kinowe w USA same podjęły już tę decyzję ze względu na zdrowie swoich pracowników i klientów. Od środy przestaje działać w USA ponad 4000 kin. Otwarte pozostają obecnie tylko małe kina studyjne, ale tutaj prawie w ogóle nie ma klientów. Takie przybytki pewnie zostaną w najbliższych dniach również zamknięte ze względu na brak rentowności.

Sieci kinowe nie podają terminu, kiedy może dojść do ich otwarcia. Sieć kin AMC sugeruje, że zamknięcie może potrwać aż do czerwca - korporacja mówi o możliwym zamknięciu kin przez aż 12 tygodnie.

W Polsce póki co wiadomo, że kina pozostaną zamknięte jeszcze przez kilka dni. Bardzo możliwe jednak, że rządowe obostrzenie zostanie przedłużone i kina będą zamknięte również w kwietniu.

Warto również sprawdzić:

Źródło: https://abcnews.go.com/Business/wireStory/cinemas-close-nationwide-studios-push-movies-homes-69640882

Tagi: