Outriders nie jest własnością People Can Fly. Studio ściśle współpracuje ze Square Enix

Gry
1008V
Outriders nie jest własnością People Can Fly. Studio ściśle współpracuje ze Square Enix
Wojciech Gruszczyk | 17.03.2020, 22:30

People Can Fly rozpoczęło kampanie marketingową Outriders, ale studio nie jest tak naprawdę właścicielem IP. Polski zespół może liczyć na zysk, jednak to Square Enix w ostateczności będzie odpowiadać za stworzoną markę.

People Can Fly od kilku tygodni aktywnie promuje Outriders. Nad nową marką wydawcy pracuje aktualnie blisko 250 osób w czterech studiach rozmieszczonych w trzech krajach i zarazem na dwóch kontynentach, ale to nie Polacy są właścicielami IP.

Sebastian Wojciechowski, prezes studia, rozmawiał z redakcją Strefy Inwestorów i podczas dyskusji podkreślił – pieniądze na Outriders pochodzą od Square Enix i to wydawca posiada pełne prawa do marki:

„Outriders to nie jest nasze IP, tylko naszego wydawcy. My oczywiście grę wymyśliliśmy i stworzyliśmy, ale jeżeli ktoś wydaje takie pieniądze na produkcję to chce sobie zagwarantować własność IP. Oprócz pokrycia kosztów produkcji mamy jednak zapewnione royalties od sprzedaży i im większy to będzie sukces tym więcej zarobimy.”

People Can Fly pracuje jednocześnie nad mniejszym tytułem, jednak pewnie dopiero za kilka lat poznamy szczegóły produkcji:

„Pracujemy nad czymś równolegle, o czym oczywiście nie mogę mówić. [Śmiech] Charakter pracy nad grą AAA jest taki, że wraz z postępami produkcji pewne zasoby ludzkie są uwalniane i aby je zagospodarować można pracować równolegle nad czymś jeszcze.”

Prezes studia wspomniał również, że jego zespół może liczyć na podział zysków – twórcy muszą zapewnić, jak najlepszą produkcję, by otrzymać od Square Enix oczekiwaną kwotę:

To co was wyróżnia od dużych producentów gier notowanych na GPW?

Profil ryzyka. PCF jest deweloperem ale nie wydawcą. Zarabiamy na samym tworzeniu gier a po ich wydaniu mamy także udział w zyskach. PCF ma renomę która pozwala nam współpracować z największymi wydawcami i dobrze zarabiać na produkcjach niezależnie od ich sukcesu finansowego. Warto pamiętać o tym, że wydawców będących w stanie sfinansować tak duże projekty jak Outriders jest może z 10 na świecie. Drugą ważna różnicą jest to że mamy studia deweloperskie w kilku państwach, a nasze studio w Nowym Jorku już pracuje nad zupełnie niezależnym projektem.”

Pełny wywiad znajdziecie na Strefie Inwestorów.

Na naszym serwisie również przeczytacie:

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Outriders.

Źródło: https://polskigamedev.pl/people-can-fly-outriders-nie-jest-naszym-ip/?fbclid=IwAR3FeaYWfKD5knGXO_ovPEKhFTDX6LHVL34GA-s7cWip4XD2IXyC0WTyeNc

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper