Iza Łęcka Iza Łęcka 17.03.2020 07:00
Xbox Series X konsola
1607V

Xbox Series X ulepszy Wsteczną Kompatybilność. 4K i HDR w znanych grach

Xbox Series X od premiery zaoferuje dostęp do wcześniej wydanych gier za sprawą Wstecznej Kompatybilności. Microsoft dopracował funkcję uwzględniając wykorzystanie mocy nowej generacji przez klasyczne gry. Gracze mogą liczyć między innymi na rozgrywkę 4K z HDR w wybranych tytułach.

Wsteczna Kompatybilność jest jednym z najważniejszych elementów Xboksa Series X. Microsoft opracowując nową platformę chciał od początku zapewnić graczom dostęp do gier ze wszystkich swoich urządzeń, co dało szereg możliwości zespołowi odpowiedzialnemu za ten aspekt.

Digital Foundry otrzymało od Microsoftu możliwość sprawdzenia next-gena i specjaliści potwierdzają, że Wsteczna Kompatybilność zapewni wyższą rozdzielczość, płynniejszą animację, a także w niektórych tytułach wsparcie HDR.

Dobrym przykładem okazuje się Gears of War: Ultimate Edition, które pozwoli graczom poznawać przygodę w rozdzielczości 4K – w standardowej wersji jest to 1080p. Sympatycy serii na własnej skórze doświadczą płynniejszej animacji.

Najważniejszą kwestią jest, że Microsoft nie będzie zmuszał deweloperów do pracy nad klasykami. Xbox Series X automatycznie poprawi jakość rozgrywki oraz oprawy – twórcy nie muszą poświęcać czasu lub zasobów, by podrasować gry. Peggy Lo, przedstawiciel Xboksa, potwierdził, że jak na razie uzgadniane są wszelkie opcje, które na najnowszej generacji mogą się sprawdzić, a doprowadzą do ulepszenia kolejnych tytułów. Taka możliwość również się pojawi, jednak już sam system zadba o nową jakość rozgrywki.

Na naszym serwisie przeczytacie także:

Źródło: https://gamingbolt.com/xbox-series-x-will-natively-run-select-games-in-higher-resolutions

Tagi: wsteczna kompatybilność xbox xbox series x