Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.03.2020 21:29
Xbox Series X
1854V

Xbox Series X chwalony przez reżysera serii Uncharted. Moc konsoli zapewni niespotykane wcześniej efekty

Microsoft zdradził już sporo szczegółów Xboksa Series X i konsola Amerykanów jest chwalona przez deweloperów z całego świata. Były reżyser z Naughty Dog jest przekonany, że urządzenie zapewni wydajność, która pozwoli osiągać niespotykane wcześniej efekty.

Phil Spencer opublikował ważną notkę dotyczącą Xboksa Series X, w której szef marki Xbox potwierdził szereg technologii wykorzystywanych przez amerykańskiego next-gena. Przedstawiciel Microsoftu zaznaczył również, że sprzęt zapewni 12 teraflopów mocy obliczeniowej.

Twórcy otrzymają wyjątkowe narzędzia, by znacząco poprawić jakość rozgrywki w grach i w sprawie konsoli wypowiedział się nawet Bruce Straley – reżyser trzech części Uncharted oraz The Last of Us, który po zakończeniu prac nad Uncharted 4 odszedł z Naughty Dog.

Straley nie ukrywa, że 12TF pozwoli zapewnić realistyczne renderowanie, które wcześniej nie było możliwe do uzyskania. Problemem dla animatorów były dotychczas przykładowo włosy, które reagowały na różne środowiska (włosy i woda, włosy i wiatr, włosy i żel) i deweloperom trudno było zapewnić odpowiednią jakość tych elementów.

Xbox Series X pozwoli przekraczać granice

Teraz jednak autorzy otrzymają moc, która pozwoli im stowrzyć efekty, których nigdy wcześniej nie spotkaliśmy w grach, ale są widoczne w kinie – dobrym przykładem zdaniem Straleya są animacje Pixara. Wcześniej deweloperzy wykorzystywali różne tricki, ale to „nie było prawdziwe” – teraz (mając odpowiednią moc) twórcy otrzymają wyjątkowe możliwości.

Straley podkreślił jeszcze jedną ważną rzecz – wydajność konsoli Microsoftu pozwoli na łatwiejszą pracę mniejszym studiom. Xbox Series X pozwoli im robić „rzeczy, o których wcześniej nie mogli nawet pomarzyć”.

Deweloperzy mają jeszcze uczyć się platformy i w przyszłości lepiej wykorzystywać jej wszystkie atuty, ale Straley nie ukrywa, że wiele jeszcze zależy od zespołów, które mając moc będą mogły nią odpowiednio zarządzać – postawić na bardziej realistyczne gry lub skupiać się na bogatszym doświadczeniu.

W temacie next-genów możecie również przeczytać na naszym serwisie:

Źródło: https://www.t3.com/news/xbox-series-x-strikes-back-at-ps5-with-graphics-we-couldnt-even-dream-of-before

Tagi: bruce straley Microsoft xbox series x