Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.03.2020 19:53
Xbox Series X i PS5 logo
2397V

PS5 i Xbox Series X nie zadebiutują w 2020 roku? DFC Intelligence przedstawia raport

PS5 i Xbox Series X według wstępnych założeń mają trafić na rynek w 2020 roku, ale systematycznie otrzymujemy fatalne informacje dotyczące pandemii koronawirusa. Według najnowszego raportu przygotowanego przez DFC Intelligence nie powinniśmy liczyć na normalną premierę obu konsol nowej generacji pod koniec roku.

Od kilku tygodni pojawiają się kolejne informacje dotyczące niepewnej sytuacji związanej z przygotowaniem oraz dostarczeniem na rynek konsol nowej generacji. Sony i Microsoft opierają swoją produkcję na chińskich fabrykach, ale nawet jeśli firmy zadbają o stworzenie urządzeń, to gospodarka musi być gotowa na przyjęcie platform – klienci muszą posiadać odpowiednie środki, by móc pozwolić sobie na kupienie drogiego sprzętu.

PS5 i Xbox Series X dopiero w 2021 roku?

Temat premiery podjęli specjaliści z DFC Intelligence, którzy uważają, że koronawirus może opóźnić premierę przynajmniej jednej konsoli nowej generacji, a jakikolwiek sprzęt trafi na rynek, to liczba egzemplarzy będzie bardzo ograniczona oraz sama cena platformy będzie bardzo wysoka.

„Obecnie gospodarka znajduje się w niespotykanym stanie niepewności. Nawet jeśli sytuacja ta ulegnie poprawie w ciągu kilku tygodni, zdolność do produkcji i wypuszczenia na rynek nowych, wysokiej klasy platform została już poważnie ograniczona”

Analitycy podkreślają, że kryzys wywołany pandemią już teraz wpłynął na działania Sony oraz Microsoftu, ale firmy starają się zaradzić i problemy będą krótkotrwałe. Zdaniem DFC Intelligence, koronawirus może nawet zwiększyć zainteresowanie sprzętem – gracze będą dłużej czekać, ale konsole kupi więcej zainteresowanych.

W temacie next-genów możecie również przeczytać na naszym serwisie:

Źródło: https://www.tweaktown.com/news/71225/playstation-5-xbox-series-to-be-delayed-past-2020-analyst-predicts/index.html

Tagi: 2020 koronawirus premiera ps5 xbox series x