Iza Łęcka Iza Łęcka 12.03.2020 12:22
Tom Hanks koronawirus
1287V

Koronawirus wstrzymuje prace nad filmem o Elvisie Presleyu. Tom Hanks wśród zarażonych

Systematycznie pojawiają się nowe informacje dotyczące osób zarażonych lub poddanych kwarantannie w wyniku epidemii koronawirusa. Wśród osób dotkniętych chorobą znalazł się Tom Hanks, który w Australii brał udział w przygotowaniach do nowego filmu o Elvisie Presleyu.

W Australii znajduje się ekipa filmowa zajmująca się wciąż niezatytułowaną produkcją o Elvisie Presleyu. Najnowszy film, którego premiera zaplanowana jest na październik 2021 roku będzie stanowiła historię o karierze Króla Rock and Rolla. W roli głównej wystąpi Austin Butler ("Pewnego razu... w Hollywood",  "Boska przygoda Sharpay") , natomiast jego menadżera, pułkownika Toma Parkera zagra Tom Hanks - w obsadzie filmu zobaczymy także Maggie Gyllenhaal, Rufusa Sewell i Olivię DeJonge.

Reżyser Baz Luhrmann wraz z aktorami skupiają się na wstępnym etapie prac, niestety jednak cały projekt musi zostać wstrzymany. Tom Hanks i jego żona Rita Wilson potwierdzili z samego rana pozytywny wynik na koronawirusa. Aktor wspomniał, że odrobinę gorzej się poczuł, miał objawy przeziębienia, co skłoniło go do przeprowadzenia testu. Wynik był jednoznaczny, a zaistniała sytuacja skłoniła go do kontaktu również z widzami i wystosowaniu oficjalnej informacji:

„Co dalej? Służby medyczne mają określone protokoły, które trzeba przestrzegać. Będziemy badani, obserwowani i izolowani tak długo, jak tylko zdrowie publiczne i bezpieczeństwo tego wymagają. Nic więcej nie da się tu zrobić poza życiem z dnia na dzień. Będziemy Was informować na bieżąco. Dbajcie o siebie!”

W oświadczeniu dla The Hollywood Reporter rzecznik Warner Bros. poinformował, że preprodukcja nadciągającego filmu o Elvisie Presleyu zostaje wstrzymana. Jak na razie nie podano ilu dokładnie członków ekipy miało kontakt z Hanksem. Twórcy jednak poddają się wszelkim wytycznym, które są zastosowane w Australii. Jeżeli cały proces poddania kwarantannie będzie trwał dłużej, musimy się spodziewać, że premiera filmu o Elvisie Presleyu zostanie przesunięta.

Na naszym serwisie przeczytacie również:

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/news/tom-hanks-rita-wilson-test-positive-coronavirus-1284173

Tagi: Elvis Presley film koronawirus Tom Hanks