Iza Łęcka Iza Łęcka 12.03.2020 08:07
The Last of Us Ellie z gitarą
1023V

Serial The Last of Us zostanie nastrojowo dopieszczony. Gustavo Santaolalla w obsadzie

Pierwsza część The Last of Us została doceniona nie tylko za historię, ukazanie zniszczonego świata, relacje bohaterów, ale również za piękne udźwiękowienie. Ten ostatni element został dopracowany przez Gustavo Santaolalla, który dołącza również do ekipy serialu HBO.

Zapowiedź serialu „The Last of Us” była dla wielu sympatyków pracy Naughty Dog nie lada zaskoczeniem, ale i niezwykle dobrą wiadomością. Fakt, że aktywnie zaangażowany w projekt jest Neil Druckmann tylko pozytywnie nastraja co do poziomu serialu przedstawiającego losy Joela i Ellie. Choć nie znamy jeszcze konkretów dotyczących fabuły odcinków, już na początkowym etapie prac nie jest zaskoczeniem, że reżyser i scenarzysta gry dba o drobne detale, które zostaną szczególnie docenione.

Przy opowieści HBO będzie współpracował Gustavo Santaolalla, który dał się poznać graczom dzięki klimatycznym utworom stworzonym dla pierwszego The Last of Us. Twórca opracował także soundtrack dla drugiej przygody Ellie i Joela.

Gustavo Santaolalla to argentyński muzyk i kompozytor muzyki filmowej, którego utwory mogliście usłyszeć chociażby w takich produkcjach jak „Narcos: Mexico”. Już wcześniej kompozytor pokazał, że jego nastrojowe muzyczne opracowania poruszają odbiorców, na co najpewniej możemy liczyć w przypadku serialu „The Last of Us”.

Tym samym dbałość o odpowiednie połączenie pomiędzy grami i serialem zostanie zachowana – Ellie grająca jeden z nowych utworów Santaolally najpewniej zrobi wrażenie nie tylko na graczach, ale i widzach . Zapowiedziano, że produkcja będzie przedstawiać wydarzenia z pierwszego The Last of Us, ale twórcy zatroszczą się o integrację produkcji z The Last of Us 2.

Sprawdźcie kolejne informacje o serialu "The Last of Us":

Źródło: Neil Druckmann

Tagi: gustavo santaolalla Neil Druckmann serial the last of us