Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.03.2020 14:22
Google Stadia DOOM
683V

Doom Eternal nie działa w „prawdziwym 4K” na Stadii. Usługa była reklamowana grą id Software

Google ma kolejny problem. Firma podczas kampanii marketingowej obiecywała „prawdziwe 4K” w Doom Eternal, ale produkcja id Software nie działa w takiej jakości. To kolejna gra dostępna na platformie, która nie oferuje obiecanej rozdzielczości.

Doom Eternal miał być jedną z wizytówek Stadii. Już na pierwszej konferencji Google zapowiadano „prawdziwe 4K” i obłędną rozgrywkę w chmurze, ale nawet na pierwszym pokazie pojawiły się liczne problemy z płynnością animacji.

Mimo to producent oparł swoją kampanię marketingową właśnie na najnowszym Doomie zapowiadając, że gracze mogą liczyć na „prawdziwe 4K” w 60 klatkach na sekundę. Teraz przed samą premierą id Software precyzuje informacje: Doom Eternal zadziała na Stadii w 1080p/60fps w wersji podstawowej oraz od 2160p do 1800p przy 60 klatkach na wyświetlaczach 4K.

Marty Stratton (szef id Software) podczas prezentacji Stadii wychwalał rozwiązanie i podkreślał, że jego zespół jest bardzo szczęśliwy mogąc doprowadzić najnowszego Dooma na nową platformę i oferując pełne wrażenia (4K, HDR, 60 fps).

W Sieci nie brakuje głosów, że to kolejna porażka Stadii i Google, ponieważ Doom Eternal był prezentowany jako wizytówka platformy – a w ostateczności to kolejna pozycja, która nie wyciąga obiecanego 4K.

Przeczytaj także inne informacje na temat usługi:

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2020-03-11-no-doom-eternal-is-not-true-4k-on-google-stadia

Tagi: Bethesda Doom Eternal id Software