Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.03.2020 20:22
Shannon Studstill
1269V

Stadia z nowym studiem. Google zgarnęło szefową Sony Santa Monica i producentkę God of War

Stadia potrzebuje wielu mocnych produkcji, więc Google otworzyło nowe studio. Korporacja zdołała przekonać do swojej wizji Shannon Studstill, która wcześniej była szefową Sony Santa Monica i producentką God of War. Teraz Shannon będzie rozwijać gry dla chmury.

Stadia mierzy się z wieloma problemami, a jednym z głównych jest brak porządnych, ekskluzywnych produkcji. Google ma podobno problem z płaceniem zewnętrznym deweloperom, którzy mają pracować nad portami dla streamingowej platformy, ale najwidoczniej firma nie oszczędza na własnych zespołach.

Google Stadia Games and Entertainment potwierdziło właśnie założenie nowego studia first-party – twórcy z zespołu Playa Vista będą rozwijać gry w Los Angeles, a szefową oddziału została Shannon Studstill z Sony Santa Monica.

Jest to naprawdę interesujący transfer, który pokazuje, że Google chce na swojej platformie wielkich gier – firma w oficjalnym komunikacie potwierdziła, że Playa Vista będzie rozwijać ekskluzywne tytuły.

Shannon Studstill pochwaliła się nową pracą i od razu otrzymała pełne wsparcie od Cory'ego Barloga – dyrektora kreatywnego ostatniego God of War:

Sony od razu potwierdziło – Yumi Yang, weteranka pracująca w PlayStation od 19 lat, została nową szefową Sony Santa Monica. Na poniższym zdjęciu zobaczycie: Shannon, Cory'ego i Yumi.

Stadia z nowym studiem. Google zgarnęło szefową Sony Santa Monica i producentkę God of War

Przeczytaj także inne informacje na temat usługi:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-03-04-stadia-opens-new-studio-in-playa-vista

Tagi: god of war google stadia Shannon Studstill sony santa monica stadia