Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 09.03.2020 13:54
Everspace 2
619V

Everspace 2 ucieka przed Cyberpunk 2077 i Outriders. Piękna kosmiczna przygoda opóźniona

Konkurencja w drugiej połowie roku w branży gier zrobiła się naprawdę mocna. wszystko w związku z przesunięciem terminu premiery Cyberpunka 2077. Niektórzy wydawcy wolą zejść tej produkcji z drogi.

W Everspace 2 nie zabraknie epickich starć w kosmosie i zwiedzania przepastnej galaktyki. Gra zmierza na XOne, PS4 i PC i w finalnej wersji będzie gotowa do uderzenia na rynek w 2021 roku.

Wcześniej mamy otrzymać wersję Early Access na Steam. Miało się to stać już we wrześniu, ale Rockfish Games zdecydowało się na opóźnienie tej premiery do grudnia 2020 roku. Firma tłumaczy, że to w związku z premierą Cyberpunka 2077, która odbędzie się we wrześniu 2020 r.

"Pewne hity AAA weszły w konflikt z naszą datą premiery Steam Early Access. Chodzi o wyczekiwanego RPG-a Cyberpunk 2077, którego premiera została ostatnio przesunięcia na wrzesień i shooter RPG Outriders od Square Enix, który również zostanie wydany we wrześniu. W związku z tymi premierami zdecydowaliśmy się opóźnić premierę Everspace 2 w wersji Early Access na Steam" - czytamy w komunikacie Rockfish Games.

Przypominam, że Everspace 2 doczeka się usprawnień wizualnych na Xbox One X oraz Playstation 4 Pro. Wiadomo, że nie zabraknie pełnego wsparcia dla rozdzielczości 4K w wersji na Xbox One X. W tytule ma też pojawić się opcja wyższego framerate'u 60 fps, z rozdzielczością 1080p, która dostępna będzie w wersji na XOne X. W przypadku wersji na PS4 Pro trzeba się liczyć z trochę gorszą jakością wizualną, co potwierdzili już deweloperzy.

Warto również sprawdzić:

Tagi: Everspace 2 Rockfish Rockfish Games