Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.03.2020 20:31
Half-Life Black Mesa
1760V

Half-Life powraca w pięknym stylu. Black Mesa po 15 latach pracy na premierowym zwiastunie

Po 15 latach pracy Crowbar Collective zaprasza wszystkich fanów serii Half-Life do sprawdzenia pełnego odświeżenia kultowej gry. Black Mesa jest już dostępna w wersji 1.0 i świetną pracę sympatyków produkcji prezentuje premierowy zwiastun.

Half-Life ma swoich oddanych fanów, którzy nie tylko wciąż biegają po świecie gry ciesząc się jej każdym kawałkiem, ale niektórzy wciąż znajdują siłę i chęci na tworzenie modyfikacji. Crowbar Collective to grupa zapaleńców, która od wielu lat pracowała nad modyfikacją Black Mesa. Czas przeszły nie jest przypadkowy, ponieważ pełna wersja odrestaurowanej historii w końcu trafiła na Steam – pełna wersja kosztuje 71,99 zł.

Prace nad historią trwały 15 lat, ale produkcja zbiera bardzo pozytywne opinie – twórcom udało się odświeżyć oprawę, zadbano o dostosowanie rozgrywki do współczesnych standardów, poprawiono wiele błędów pierwowzoru, ale jednocześnie Black Mesa nie stracił ducha serii. Aktualnie gra posiada ponad 25 tysięcy recenzji na Steam i opinie graczy są „przytłaczająco pozytywne” (95%).

Black Mesa był na początku małą modyfikacją – twórcy w okolicy 2004-2005 roku połączyli dwa pomysły i rozpoczęli konkretne prace. Dopiero później zespół otrzymał zgodę od Valve, by zmienić projekt w komercyjny produkt i w 2015 roku tytuł trafił do programu Wczesnego Dostępu. Po pięciu latach jesteśmy świadkami wielkiej premiery.

Sprawdźcie kolejne informacje:

Źródło: https://store.steampowered.com/app/362890/Black_Mesa/

Tagi: Black Mesa Black Mesa Modification Team trailer zwiastun