Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.03.2020 17:45
Half-Life Alyx 3
605V

Half-Life Alyx to „część większej historii”. Gracze wierzą w Half-Life 3

Valve przygotowuje się do premiery Half-Life Alyx, ale gracze mogą mieć pewność, że to dopiero początek. Twórcy wracają do cenionego uniwersum i chcą opowiadać nowe historie – fani mogą liczyć na następne przygody.

Half-Life: Alyx trafi na rynek 23 marca 2020 roku, więc Valve rozpoczyna już konkretną promocję tytułu. Firma pokazała kilka fragmentów rozgrywki, a teraz najwyższy czas na zapowiedzi, które mają przygotować graczy na kolejne lata pięknych historii.

Robin Walker – programista Alyx – podczas rozmowy z dziennikarzem Game Informera został zapytany, czy w kolejnym kroku Valve stworzy Half-Life 3. Twórca oczywiście nie mógł powiedzieć niczego wprost, ale podkreślił, że w zespole znajduje się wielu weteranów studia, a najnowsza przygoda to wielki powrót studia do tego IP:

„Bez wątpienia widzimy Half-Life: Alyx jako nasz powrót do tego uniwersum, a nie jego koniec.”

Nie możemy potwierdzić, na jakie projekty związane z serią Half-Life zdecyduje się Valve, ale możemy mieć nadzieję, że pewnego dnia zobaczymy „3” obok nazwy gry... I nie będzie to kolejna grafika stworzona przez fanów.

Walker podczas rozmowy podkreślił, że Half-Life: Alyx to pełnoprawna część serii, która pod względem zawartości i znaczenia narracji jest podobna do pozostałych odsłon. Jego zdaniem to „kluczowa część większej historii” i rozwija wydarzenia.

Teraz pozostaje tylko zaczekać na ostateczne opinie dotyczące Half-Life Alyx, ale wiele na to wskazuje, że Valve nie zawiedzie i otrzymamy naprawdę duży i dopracowany tytuł.

Sprawdźcie kolejne informacje:

Źródło: https://www.gameinformer.com/interview/2020/03/03/valve-on-why-half-life-alyx-needed-to-be-in-vr

Tagi: Half-Life: Alyx Valve Valve Corporation