Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 25.02.2020 09:43
Half-Life
1620V

Black Mesa wychodzi z Early Access. Finalna wersja remake'a Half-Life i porównanie grafiki

W grudniu grupa fanów Crowbar Collective udostępniła wstępną projektu Black Mesa, który stanowi remake kultowego Half-Life. Wiemy już, kiedy produkcja wyjdzie z etapu Early Access do pełnej wersji.

Crowbar Collective ogłosiło, że pełna wersja Black Mesa zostanie wprowadzona do sprzedaży 5 marca 2020 roku. W tym dniu projekt będzie kompletny i będzie zawierać poziomy zarówno z "Black Mesy" oraz Xen.

Black Mesa to remake pierwszego, kultowego Half-Life'a, wykonany w oparciu o Source Engine. Gra trafiła do Steam Early Access już w maju 2015 roku. Deweloperzy ostatnie lata dopracowywali i dokańczali swój ambitny projekt.

"Black Mesa to gra wideo. Nasza gra. Ma zatem swoje zalety i wady. Tak jak powiedział Leonardo da Vinci: "sztuka nigdy nie jest skończona, tylko porzucona". W związku z tym mamy zamiar poprawiać i rozwijać nasz projekt nawet po wypuszczeniu wersji 1.0. To nigdy nie będzie perfekcyjna gra" - napisali autorzy Black Mesa.

Poniżej możecie również sprawdzić, jak Black Mesa rozwinęła się graficznie od czasu pierwszej wersji (2012 rok) aż do wersji 1.0. Black Mesa kosztuje na Steam 72 zł.


Tagi: Black Mesa Black Mesa Modification Team