Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.03.2020 00:43
Ellie The Last of Us serial
4492V

The Last of Us jako serial na HBO. Neil Druckmann i twórca Czarnobyla na pokładzie

The Last of Us 2 to na pewno nie koniec wyjątkowych historii w świecie wykreowanym przez Naughty Dog. Właśnie potwierdzono serial przygotowany przez HBO. Nad historią będą pracować Craig Mazin oraz Neil Druckmann.

The Last of Us powróci oficjalnie jako serial, za który będą odpowiadać Neil Druckmann (scenarzysta i dyrektor kreatywny dwóch części gry) oraz Craig Mazin (scenarzysta „Czarnobyla”). Duet przygotuje historię, która zostanie przedstawiona na HBO. Będzie to pierwszy oficjalny serial PlayStation Productions, za który będzie również odpowiadać Sony Pictures Television. Carolyn Strauss oraz Evan Wells (prezes Naughty Dog) zostali producentami wykonawczymi.

The Last of Us 2 jako serial od HBO!

Serial HBO obejmie wydarzenia z oryginalnej gry i może zapewnić dodatkowe wątki, dzięki którym historia zostanie połączona z The Last of Us 2. Nie otrzymaliśmy jeszcze konkretnych terminów, ale wiele na to wskazuje, że szykuje się ogromna produkcja.

Twórcy nie szczędzili sobie pozytywnych słów. Okazuje się, że scenarzysta „Czarnobyla” jest zapalonym graczem i dobrze zna The Last of Us:

„Neil Druckmann jest bez wątpienia najlepszym scenarzystą pracującym w branży gier wideo, a The Last of Us jest jego magnum opus. Możliwość zaadaptowania tego zapierającego dech w piersiach dzieła sztuki jest moim marzeniem od lat i jestem zaszczycony, że mogę to zrobić we współpracy z Neilem” - Craig Mazin

Druckmann oczywiście widział „Czarnobyl” i jest zachwycony takim partnerem: 

"Od pierwszego razu, kiedy usiadłem do rozmowy z Craigiem, byłem równie zdumiony jego podejściem do narracji, jego zamiłowaniem i głębokim zrozumieniem The Last of Us. Craig i HBO stworzyli „Czarnobyl” jako pełne napięcia, wstrząsające, emocjonalne arcydzieło. Nie mogłem sobie wyobrazić lepszych partnerów, którzy ożywiliby historię The Last of Us jako serial.” - Neil Druckmann

Chris Parnell, jeden z prezesów Sony Pictures Television Studios, powiedział wprost, że Sony zamierza opracować „wiele seriali” z przyjaciółmi z PlayStation Productions. The Last of Us to dopiero początek.

Craig Mazin na Twitterze nie ukrywa swojej miłości do serii Sony oraz podziwu dla twórcy The Last of Us:

Oficjalna zapowiedź:

Serial "The Last of Us" zastąpi wcześniej ogłoszony film.

Zapraszamy na kolejne teksty i promocję związane z Sony:

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/last-us-series-works-at-hbo-chernobyl-creator-1282707

Tagi: HBO Naughty Dog serial Sony Interactive Entertainment The Last of Us: Part II