Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.03.2020 18:14
Realpolitiks 2
686V

Realpolitiks 2 oficjalnie. Zwiastun pokazuje nową część strategii

Jujubee od dawna wspominało o Realpolitiks 2, ale w końcu otrzymaliśmy konkretną zapowiedź. Twórcy pokazali zwiastun, opowiadają o nowościach i szykują graczy na premierę – jeszcze w tym roku tytuł trafi na PC.

Realpolitiks 2 to nowa część politycznej gry z gatunku Grand-Strategy od katowickiego Jujubee – wydawcą produkcji zostało 1C Entertainment. Twórcy od dawna pracują nad tytułem i jesienią odbędzie się premiera na komputerach osobistych.

Deweloperzy ponownie pozwolą zainteresowanym poprowadzić wybrany naród do wielkiej chwały i globalnej dominacji. Śmiałkowie będą kontrolować gospodarkę narodu, zajmą się armią, a na końcu otrzymają szansę prowadzenia działań międzynarodowych, które w istotny sposób wpłyną na losy świata. Studio nie zapomniało także o globalnych zagrożeniach, terroryzmie, pandemiach czy też głodzie – tutaj wszystko ma znaczenie.

Jujubee obiecuje zupełnie nowy system gospodarczy, który umożliwi graczom jeszcze większą kontrolę nad krajem. Studio zajęło się także całkowicie nowym systemem walki – za jego pomocą będziemy prowadzić wszystkie jednostki. W temacie dyplomacji znajdziemy odświeżony zestaw działań i przykładowo możemy zadbać o pakty o nieagresji i obronie, układy wojskowe, umowy handlowe i zaawansowane negocjacje pokojowe.

Studio podsumowało szczegóły gry następującymi słowami:

  • Zdominuj Kulę Ziemską - Wybierz dowolny naród z 216 współczesnych krajów (w tym Sealandia oraz Kiribati) i pokonaj swoich przeciwników. Dobierz odpowiednią strategię, niezależnie od tego, czy zaczniesz jako supermocarstwo, czy jako mały niezależny naród.
  • Nowoczesna Wojna - Zupełnie nowy system walki umożliwia pełną kontrolę nad jednostkami na polu bitwy, uwzględniając strategiczne aspekty takie jak pogoda, teren, wyposażenie i wiele innych. Dzięki zupełnie nowemu systemowi walki twój naród może przejąć i kontrolować istotne prowincje morskie. Kontroluj morza, kontroluj świat!
  • Rozszerzony System Zarządzania - Stwórz komunistyczną utopię, wolny rynek lub zostań tyranem nadzorującym każdy krok obywateli. Dysponując ponad 1000 projektów i technologii, zaplanuj odpowiedni rozwój swojego państwa.
  • Ulepszona Dyplomacja - Weź udział w zaawansowanych negocjacjach w celu ustanowienia nowych szlaków handlowych lub otwarcia granic do sąsiednich regionów. Dzięki jednej z najnowocześniejszych sztucznych inteligencji oraz nowym systemom sprzyjającym inwestycjom, które pozwalają ci wpływać na inne kraje - dyplomacja staje się ponownie kluczowym elementem rozgrywki.
  • Zaawansowane Szpiegostwo - Przeprowadzaj tajne działania ze szpiegami, kradnij przełomowe technologie, aby dalej zwiększać siłę militarną i wynajduj nowe sposoby masowej destrukcji. Zdominuj swoich wrogów z cienia.
  • Nowe i Nieprzewidywalne Wydarzenia - Ponad 1000 nowych wydarzeń, od drobnych problemów prowincji po zagrażający światu spadający meteoryt. Uważaj na ciągle zmieniający się świat, ponieważ każda rozgrywka będzie zupełnie inna. Każda z 3 dostępnych kampanii będzie miała własne nieprzewidywalne wydarzenia, z którymi będziesz musiał się zmierzyć.
  • Rozwój Infrastrukturą - Budynki stanowią główną część kampanii, ponieważ umożliwiają rekrutację większej liczby jednostek, szybsze szkolenie szpiegów i generałów, obronę przed atakami rakietowymi lub zwiększenie zasięgu zaopatrzenia dla twoich armii.
  • Obsługa Modów - Skorzystaj z mnóstwa narzędzi w grze, aby tworzyć własne kampanie, scenariusze, jednostki i narody. Nasza gra strategiczna może stać się twoją nową grą strategiczną.

Jesteście zainteresowani Realpolitiks 2? Sprawdźcie zwiastun i wskakujcie na Steam – gdzie już teraz możecie wrzucić tytuł na listę życzeń.

Warto spojrzeć:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Forever Entertainment Jujubee Realpolitiks Realpolitiks 2