Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.12.2019 14:27
Dark Moon
1219V

Dark Moon to strategiczny survival z Katowic. Zwiastun zapowiada świetną zabawę

Katowickie Jujubee zapowiedziało Dark Moon. Twórcy chcą teraz walczyć o przetrwanie i pierwszy materiał zapowiadający grę wygląda bardzo dobrze. Fani strategii pomieszanych z survivalem muszą zacierać rączki.

Dark Moon to nowa produkcja katowickiego Jujubee i tym razem deweloperzy łączą strategię czasu rzeczywistego z survivalem. Zadaniem graczy będzie unikanie rażących promieni Słońca i podczas rozgrywki zajmiemy się zbieraniem zasobów, ulepszaniem mobilnej bazy oraz w całej tej przyjemności nie zabraknie moralnych decyzji. Najważniejsze jest jednak jedno: unikanie promieni słońca.

„Zawsze chcieliśmy opowiadać dojrzałe i emocjonujące historie w naszych produkcjach, a także edukować naszych graczy o świecie, w którym żyjemy. Z grą Dark Moon będziemy w stanie to osiągnąć, by opowiedzieć wciągającą historię o powrocie do domu z odległego Księżyca. Jako gra strategiczna z elementami survivalowymi, jesteśmy pewni, że Dark Moon jest w stanie opowiedzieć taką emocjonalną opowieść, szczególnie, że gracz będzie musiał podejmować naprawdę trudne i moralne decyzje podczas swojej ponurej wędrówki.”

Powyższymi słowami produkcję zapowiedział Paweł Nitta, Head of Marketing & PR w Jujubee. Jak widać Katowiczanie tym razem chcą postawić na strategię, która jednak nie będzie zwykłym RTS-em i ma nieść za sobą odpowiedni, mocny bagaż emocjonalny.

W Dark Moon musimy unikać słońca, więc otrzymamy pod swoje skrzydła mobilną bazę. Mechaplex to gigantyczny, wielozadaniowy pojazd, który pozwala uciekać przed słońcem. Twórcy podkreślają, że gra to „nieliniowy survival” i każda lokacja i wydarzenie mogą w Dark Moon przynieść inne, niespodziewane skutki.

„Bądź gotów na wszystko skanując teren i wykrywając przeszkody za pomocą dronów. Przyjmij lub wystrzegaj się ocalałych, którzy będą chcieli dołączyć do twojego konwoju. Zbieraj minerały i wykorzystaj ich właściwości aby zwiększyć swoje szanse na przetrwanie.”

Mechaplex zapewni nie tylko idealny sposób ucieczki przed słońcem, ale na maszynie zbudujemy budynki, nowe technologie, ulepszymy umiejętności załogi i będziemy za jego pomocą przemierzać księżycowe równiny.

W nocy odbyło się The Game Awards, na którym zobaczyliśmy kilka dużych zapowiedzi. Przegapiłeś show? Zapraszamy:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Dark Moon Jujubee zapowiedź zwiastun