Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.03.2020 09:44
NieR
2225V

NieR z 10 rocznicą. Twórcy marki zapowiadają wydarzenie

Już za kilka tygodni marka NieR będzie obchodzić swoje 10 urodziny. Już teraz jej twórcy zapowiadają w związku z tym pewne wydarzenia.

NieR Gestalt oraz NieR Replicant pojawiły się na rynku w kwietniu 2010 roku. Producent ze Square Enix Yosuke Saito oraz reżyser Yoko Taro zapowiedzieli już, że doczekamy się pewnych ogłoszeń/wydarzeń w związku z tą rocznicą. Yosuke Saito zapowiedział na Twitterze, że "doczekamy się czegoś 29 marca".

Główny pomysłodawca i autor całej serii, Yoko Taro, również opublikował wpis na Twitterze, w którym napisał, że "zrobimy to" - potwierdzając termin 29 marca 2020 r.

Wiele osób spekuluje, że może na 10 rocznicę marki dojść do ogłoszenia remastera lub remake'a pierwszego NieR. Już wcześniej Yoko Taro wypowiadał się, że pragnie zrobić remake NieR, które pojawiło się na X360 i PS3 w kwietniu 2010 r.

Istnieje również szansa, że to wszystko przymiarki do ogłoszenia nowego NieR na targach E3 2020. Z pewnością Square Enix chciałoby w tym przypadku iść za ciosem, bo popularność marki stała się imponująca. Na całym świecie sprzedano ponad 3,5 mln kopii NieR: Automata.

Przypominam przy okazji, że NieR: Automata jest obecnie dostępna w promocji na PC.

Warto również sprawdzić:

Tagi: Cavia nier Square Enix