Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 22.02.2020 14:44
valve index
632V

Valve Index powróci do sprzedaży przed premierą Half-Life: Alyx. Koronawirus daje w kość

Valve oznajmiło, że przed premierą Half-Life: Alyx na rynku pojawią się egzemplarze gogli Valve Index - ich ilość ma być jednak ograniczona przez szerzącego się koronawirusa.

Half-Life: Alyx już niebawem zadebiutuje na rynku - trzecia odsłona serii jest tworzona przez studio Valve z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Nowa gra od amerykańskich deweloperów będzie kompatybilna z większością zestawów VR, lecz Valve ma wielką nadzieję, że gracze będą chcieli zakupić gogle Valve Index.

Po ogłoszeniu Half-Life Alyx, wspomniane wyżej gogle bardzo szybko się wyprzedały. Deweloperzy z Valve w swoim najnowszym komunikacie oznajmili, że w pocie czoła pracują nad dostarczeniem na rynek kolejnych zestawów przed premierą nadchodzącej gry. 

Wraz z nadchodzącą premierą 23 marca gry Half-Life: Alyx ciężko pracujemy, aby zaspokoić popyt na gogle Valve Index - chcemy zapewnić wszystkich, że systemy indeksowe będą dostępne do zakupu przed premierą gry. Jednak globalny kryzys zdrowotny związany z koronawirusem wpłynął na nasze harmonogramy produkcji, dlatego w nadchodzących miesiącach będziemy mieli znacznie mniej jednostek do sprzedaży w porównaniu do ilości, które pierwotnie planowaliśmy. Cały nasz zespół ciężko pracuje teraz, aby zmaksymalizować dostępność.

Jest to dosyć nieprzyjemna sytuacja dla Valve, ponieważ może to być ich najlepsza szansa na sprzedanie swoich gogli VR. W chwili obecnej nie wiadomo, ile Valve Indeksów szykuje dla nas amerykański producent, lecz możemy być pewni, że będziemy musieli się śpieszyć z zakupem.

Warto zajrzeć na:

Źródło: wccftech.com

Tagi: Half-Life: Alyx Valve Valve Corporation